Archivo del Autor: H Gerewu

Campionat de Catalunya Absolut

El passat diumenge, 14 de juliol, es va celebrar el 99è Campionat de Catalunya Absolut a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona. L’autonòmic de pista és un esdeveniment esportiu dels més antics i amb més tradició de quants es celebren a Catalunya i a tot l’Estat Espanyol. L’autonòmic es va realitzar en jornada de matí i tarda amb prop de mig miler d’atletes catalans lluitant per aconseguir el títol autonòmic. La UAR va tenir representació en varies proves de diferents atletes.

David Jimenez i David Guerrero  van participar en la semifinal dels 100 metres llisos. Jimenez va realitzar una marca de 11’14, quedant 4t de la seva sèrie i Guerrero va fer 11’17 quedant 5é de la seva sèrie. Guerrero també va realitzar la semifinal dels 200 metres llisos, on va quedar 6é de la seva sèrie amb una marca de 23’06.

Jairo Lorenzo va córrer la semifinal  dels 110 metres tanques, on va quedar 4t de la seva sèrie amb una marca de 18.57.

Gerard Puig, David Jimenez i Gerard Merino van participar en el salt de llargada. Puig va quedar 7é amb un millor salt de 6.65, Jimenez i Merino van quedar 9é i 10é, respectivament, amb un salt de 6.38, van quedar empatats però per un segon millor salt va guanyar Jimenez a Merino.

El nostre gran màster, Ignasi Meló, de la marxa va participar en els 5km marxa on va quedar amb una 8ena posició i una marca de 26:07’79.

Ferran Merino, antic membre de la UAR, va participar en la prova de llançament de disc realitzant una marca de 35.38 metres que el va permetre col·locar amb una 7ena posició.

Link amb fotografies dels nostres atletes de la UAR realitzades per Miquel Merino: https://photos.google.com/share/AF1QipO59Cu3Lr69KQRZg8YqANXXNatOgTHhptvJVCAE0Ox4V67FoMYsFZFAzNqFvIaIGg?key=M3RhczBQT0FUVFVlM2Z2bmQ2TTVqa3RPallxbDVB

CAMPIONAT D’ESPANYA SUB20

El passat cap de setmana, 6 i 7 de juliol, es va celebrar el 65è Campionat d’Espanya Sub20 a Granollers, amb una destacada actuació dels atletes catalans, entre ells, cal destacar l’actuació de dos rubinencs de la UAR, Gerard Merino i David Jimenez.

Jimenez va participar al salt de llargada, realitzant una marca de 6.46 que el va classificar en una 13ena posició. També va realitzar el 100 metres llisos, va passar les eliminatòries amb una marca de 11’05 i en la semifinal es va quedar fora amb una marca de 11’11.

_MMG2951

Merino per la seva part va realitzar el decatló, va realitzar millors marques personals en varies proves: 100 amb un registre de 11’32, alçada amb un millor salt de 1.80, el 400 metres llisos amb una marca de 51’66, en les tanques amb una marca de 16’76 i en la perxa amb 3.50. En el salt de llargada va fer tres nuls, el qual li van fer perdre totes les opcions a millorar la marca en el decatló.

_MMG2761

Enhorabona per arribar fins aquí, anem sumant experiència!

Campionats d’Espanya

El passat cap de setmana, del 28 al 30 de juny, es va celebrar la 54a edició del Campionat d’Espanya Máster a Sagunto amb una destacada actuació dels atletes catalans. Per part de la UAR vam tenir dos atletes.

Juan Antonio Segarra va participar a la prova de llançament de javelina, categoria M45, on va quedar subcampió d’Espanya amb una marca de 47.02. Va ser un concurs molt tens, ja que fins a l’últim llançament Segarra anava guanyant la prova.

A la prova dels 2000 metres obstacles, categoria M60, vam tenir la representació del Francisco Aragon que va quedar amb una 4ta posició amb un temps de 7:22.99

Seg

Aquest mateix cap de setmana passat, es va celebrar la 34a edició del Campionat d’Espanya Sub23 a Tarragona amb una destacada actuació dels atletes catalans, destacar que hi van participar dos exatletes de la UAR: Ferran Merino (AAC) i Iker Gómez (AAC).

Merino va quedar tercer a la combinada del decatló amb 6.409 punts. I Gómez va quedar 4t als 400 metres tanques amb una marca de 52.76.

Resum de les marques del Merino:

100m Llargada Pes Alçada 400m 110mt Disc Perxa Javelina 1500m
11.40 6.68 10.76 1.80 51.37 16.97 34.52 3.90 47.83 4:43.71

ferran

iker

 Enhorabona per estar acabant la temporada amb aquest grans triomfs!!

La cursa de Sant Muç en mig de la festa Major de Rubí

El passat dissabte 29 de juny, dissabte molt calorós i festivitat de Sant Pere, es va celebrar la Cursa de Sant Muç i una manera molt especial d’iniciar la nit golfa de la Festa Major.

Cal destacar la bona organització per part de la U.A. Rubí  i el Rubí esports de l’Ajuntament de Rubí que juntament amb les associacions de veïns de Sant Muç i voluntaris que sense la seva col·laboració no hagués estat possible la realització de la cursa.

A les 20 hores de la tarda es va donar el tret de sortida de la cursa  a un total de 84 corredors dels 110 que inicialment es van apuntar i que  van disputar la cursa en  diferents edats per un recorregut de 6 Km, tres de pujada i 3 de baixada, sortint al costat de l’Ajuntament de Rubí i encarant les pujades cap a Sant Muç. Tot plegat feia una cursa bonica, curta i dura de córrer.

Cal destacar el bon nivell dels corredors i els resultats van ser:

Categoria masculina:

  1. el Sergi Ariaca Campeny del Catgas i un temps de 20:23,57 minuts
  2. l’Eduard González Garcia del C.N.Rubí amb 21:03,82
  3. el Javi Gracia Jíménez de l’Inverse, 21:07,95
  4. el Javier López Sánchez del C.E. run With Leiva, 21:50,49
  5. el Luís Gómez Hernán de la U.A.RUBÍ, 22:01,32

A la categoria femenina:

  1. la Laura Pérez Cantero, del Club triatló Cornellà i un temps de 24:24,36
  2. la Jackeline Gómez Mamian Independent i un temps de 24:29, 16
  3. la Nuria Segura Coca de la U.A.Rubí, 26:42,27
  4. la Mamen del Castillo Acevedo de corredors.cat, 28:02,56
  5. la Judith Borrella Callejas de la U.A. Rubí, 29:10,95

Sortida de la cursa 2019-07-01 at 17.41.07-1

PLUJA DE MEDALLES I BONS RESULTATS AL CAMPIONATS DE CATALUNYA DE PROMOCIÓ

El passat cap de setmana es va celebrar la Jornada Final dels Campionats de Catalunya Sub10, Sub12 i Sub14, en dissabte, i la Jornada Final dels Campionat de Catalunya Sub16, en diumenge, a l’Estadi Municipal Les Bases de Lleida.

En jornada final SUB10, SUB12 I SUB14 hi van participar els atletes que es van classificar a les corresponents jornades prèvies, que són les setze millors marques per categoria i prova excepte en els concursos que es van classificar dotze. Més d’un miler d’atletes catalans van participar en aquests campionats autonòmics. Cal destacar que per part de la UAR vam tenir dos atletes en la categoria Sub10, un atleta en la Sub12 i set en la categoria Sub14.

Les atletes participants en la categoria Sub10 van ser Noelia Valera, que va participar en el salt d’alçada, quedant 4ta amb un registre de 1.05 i Ana Chia, que va quedar 7ena en llançament de pilota amb un millor llançament de 15.34.

En la categoria Sub12 va participar Didac Vila quedant 9é en el llançament de pes amb un registre de 7.71m

Pel que fa a la categoria Sub14 van recollir un total de 6 medalles, quatre van ser de plata, es a dir Subcampions i subcampiones de Catalunya i dos de bronze.

Aketza Sumell es va penjar la medalla de plata en el salt d’alçada, realitzant un millor salt de 1.63. També va realitzar la prova dels 220mt, on va guanyar la sèrie classificatòria per poder accedir a la final i en aquesta va quedar 5é amb un registre de 33.32.

Ivan Garcia també es va penjar la medalla de plata en salt de  llargada, realitzant una millor marca persona de 5.01 i superant la barrera dels cinc metres.

Alba Rodriguez va córrer els 150metres, va guanyar la sèrie classificatòria per accedir a la final, i en aquesta va quedar segona, penjant-se la medalla de plata amb un registre de 19.76.

Valeria Olalla va córrer el 600 metres llisos quedant amb una 3ª posició i parant el cronòmetre en 1:43.15.

Les altres dos medalles van ser penjades a Estefany Ba en llançament de pes i llançament de disc, quedant segona amb un registre de 12.49 i tercera amb 24.97, respectivament.

Adrian Macias es va quedar a les portes el podi amb una 4ta posició als 1000 obstacles, parant el cronòmetre en 3:11.31.

I Marti Ardevol va realitzar el llançament de Martell, quedant en 7ena posició i llençant l’artefacte fins als 25.78m.

Pel que fa a la CATEGORIA SUB16 hi van participar prop de quatre centenar d’atletes catalans participaran en aquests campionats autonòmics, entre ells quatre atletes de la UAR.

Pol Cordero va participar en salt d’alçada on va quedar 12é amb un salt de 1.54 i en triple salt va quedar 5é amb un millor salt de 12.07m

Violeta Vilches va córrer el 300 llisos, va quedar 7ena de la sèrie amb 44.02.

Lucia Velazquez va realitzar la prova de llançament de martell, on va quedar 10ena amb una marca de 20.81.

Per acabar la jornada, Ona Gombau va fer llançament de javelina, on va quedar 8ena amb un millor llançament de 22.54.

Podeu veure un recull de fotografies dels nostres atletes al següent link: https://photos.app.goo.gl/oPXE2sPH8ptzhb19A

Que tingueu un bon estiu!

IMG_7584 IMG_7587 IMG_7606 IMG_7615 IMG_7624 IMG_7634 IMG_7652 IMG_7669 IMG_7684 IMG_7728 IMG_7754 IMG_7781