Archivo del Autor: H Gerewu

DOBLE BRONZE PER HUGO GARCIA

Aquest cap de setmana , les categories inferiors van competir en pista coberta el dissabte els cadets i juvenils  i el diumenge de benjamins a cadets. De tots aquests cal destacar la molt bona actuació de l’Hugo Garcia Román que va guanyar dues medalles de bronze als 60m amb un temps de 7.76 seg.  i al llançament de pes amb una marca de 10.19m amb 4Kg. A la vegada el mateix dia cal destacar alguns altres atletes que han aconseguit mínimes pel campionat de Catalunya en algunes proves, com l’Ivan Garcia Roman  en salt d’ alçada aleví  amb un salt de 1.30 o als 1000m infantil  el Marc López Sala va fer una molt bona marca de 3:11.25 o la Violeta Vilches Segura en la mateixa prova amb un temps de 3:19.31

També l’ equip aleví  masculí de relleus 4×200, composat pel Jordi Serra Embuena, Ivan Garcia Roman, l’Alex Garcia Tobi i l’ Alex Rius  van quedar segons en temps i  a la seva sèrie amb una marca de 2:08.38.

Hugo Garcia Roman

IGNASI MELO ASSOLEIX UN NOU RECORD D’ESPANYA

El nostre atleta rubinenc Ignasi Melo ha aconseguit un nou rècord d’Espanya en la categoria M65 de 10km marxa. Va parar el cronòmetre en un registre de 54’27”. Aquesta marca li va permetre ser Campió de Catalunya M65 i 4t en la classificació general.

El marxador de 65 anys és el tercer record que aconsegueix en aquesta distància. Actualment disposa del rècord d’Espanya de 10km marxa en la categoria M50 amb un registre de 49’44’’, el de la categoria M55 amb una marca de 51’09’’. A més a més, també té el record d’Espanya de 5km marxa en la categoria M60 amb un registre de 25’05’’.

melo_lliga_[Resolución_de_Escritorio]

ENHORABONA IGNASI!

PISTA COBERTA, TROFEU ANY NOU I EL KM0

LA PROMOCIÓ EN PISTA COBERTA I AL TROFEU ANY NOU DE GRANOLLERS

El diumenge 21 la U.A. RUBÍ  va participar la seva escola en dues competicions. La gran majoria de categories van anar a competir al trofeu Granollers i els alevins o sub12 i un grup petit de sub8 a la pista coberta de Sabadell.

Cal destacar en pista coberta dues primeres posicions categoria sub 12 com la de l’Ivan Garcia Roman a salt de llargada amb un salt de 4,25m  i, a la prova de 1000 mll, el Jordi Serra Embuena que va quedar 1r amb  un molt  temps de 3:25.90

A  la mateixa prova de salt, la Paula Haba Martínez va quedar 2a amb un salt de 4,46m. i la Martina Capel Gallego 5a  amb una marca de 3,24m. Aquestes dues atletes es van canviar les posicions als 1000mll i la Martina Capel va ser 3a amb un temps de 4:07.35 i la Paula Haba 4a amb un temps de 4:07.97.

Les altres categories van anar a competir al trofeu any nou de Granollers on els atletes havien de fer obligatòriament una cursa, un salt i un llançament.

D’aquesta competició cal nombrar la bona marca en 60mt sub 14 de la Violeta Vilches Segura 1a amb un temps de 11.00 o el Francisco Aguilera Escofet sub10 en 60mll amb un temps de 9.70

També val dir en salt d’alçada 1a en categoria sub 10 la Rita Amador Giralt amb un salt de 1,00 i segon el Francisco Aguilera Escofet amb el mateix salt.

Altres marques que cal destacar:

Marc López Sala, 2n 1000m, 3;10.7 sub 14. Valeria Olalla Gallego, 2a 600m, 1:55.2 sub 14. Lucia Garcia Romero, 2a 1000m, 4:09.8, sub 10. Adrià Macías Fernández, 3r 1000ll, 3,12.2 sub 14. Aketza Sumell Garcia, 3r en Salt alçada,  1.35m, sub 14.  Xavi Borrella 3r salt llargada 3.03m, sub10. Abril Segovia Velasco 2a, 60m, 10.00 sub 10. Alba Santjust Costa 3a, 60m, 10.2, sub10. Lucía García Romero, 2a salt llargada, 2.71m, sub 10. Emma Dublino Tapiador, 3a salt llargada, 2.55, sub 10. Xavi Borrella Calleja, 3r llargada, 3.03, sub 10. Clàudia Luengo Aranda 3a javelina, 16.80m, sub 14.

IVAN GARCIA ROMAN 1r llargada

LES CATEGORIES SUB 18 SUB 20 I ABSOLUT EN PISTA COBERTA

Aquest dissabte i diumenge també van anar a competir en pista les nostres categories superiors on cal destacar dues marques com la del David Guerrero Hernández als 60 m amb una marca de 7.26 i que es va quedar fora de la final per només 3 centèsimes ja que amb 7.23 s’ hauria ficat a la final absoluta.

Però també cal dir la molt bona marca del Gerard Merino Sardañés al salt de llargada sub 18 amb quedant primer amb un salt de 6.10m.

Altres atletes que van fer molts bons registres són la Marta Queraltó Aguilera al llançament de pes  sub 18 amb una marca de 9.99m o la Nerea Primo Roldán als 200m amb un temps de 28.91a la categoria sub 18.

NOTICIES DEL KM.0

La secció del KM 0, que pretén la realització d’ una activitat física de manteniment i saludable, ja ha començat a fer les seves primeres curses com la Santi Centelles, una cursa popular de 5 Km a Terrassa i que és paral·lela a la mitja de Terrassa. En aquesta cursa van participar 4 integrants del nostre grup del Km 0 de la U.A. R.

Enhorabona  a la Sandra Carrasco a la Raquel Lopez i a la Eva Monica Pacheco per aquest inici d’any.

KM 0

Cros Vila de Sant Sebastià de Sabadell i Control Mataró

Aquest diumenge 14 de gener i, com cada any, amb una molt nodrida participació d’atletes de la U.A. RUBÍ han participat al cros de Sabadell celebrat al parc Catalunya de Sabadell i on cal destacar a la categoria sub 18 la primera posició del Jan Soler Prior imposant-se en solitari i després de fer l’ últim terç de la cursa en solitari i traient en l’arribada més de 80 metres a la resta de corredors.

També cal dir el molt bon resultat per clubs a la categoria infantil masculí o sub 14 on la U.A. RUBÍ va quedar en segona posició darrera del Canovelles amb els nostres atletes l’ Adrià Macías Fernández, el Marc López Sala, l’ Alex Valls West,l’ Hugo García Mazo i el Pau Segovia Velasco.

Però no ens podem oblidar del nostre atleta el Jan Badia Celma que va anar amb la selecció Catalana de Cros a realitzar el campionat d’Espanya de Cros sub 18 a l’Elgoibar i que a l’última volta anava 2n però que va caure i això li va suposar perdre el ritme i acabar 11è d’ Espanya.

El passat dissabte 13 de gener un grup d’infantils de la U.A. RUBÍ va anar al control de Mataró on cal destacar la primera posició de la seva sèrie a 60mll del Jan Vila Zapater amb una marca de 8,6s. i el Marc López Sala amb un temps de 8,8s. A la mateix prova però a la categoria femenina la 2a posició de la Laia Vargas Chaguaceda amb un temps de 8,8s,

També cal destacar als 1000mll la 1a posició en la seva sèrie de l’Adrià Macías Fernández amb una marca de 3:20.1 i el Marc López Sala 3r a la seva sèrie amb un temps de 3;21.3.

FullSizeRender (1)

JAN BADIA SELECCIONAT AMB LA FEDERACIÓ CATALANA

Aquest diumenge 14 de gener Jan Badia, atleta de la categoria Sub-18 esta seleccionat amb la Federació Catalana d’Atletisme per celebrar el LXXV Cros Internacional Juan Muguerza a Elgoibar, Guipuzcoa. La Federació Catalana d’Atletisme ha convidat a una quarantena d’atletes cadets, juvenils i júniors.

La selecció s’ha fet a través de d’un circuit de cros, en els quals es puntuava la  posició en la qual s’havia quedat. Jan Badia va aconseguir 44 punts, 12 al Cros de Santa Coloma i de Granollers quedant a una 4a posició, 10 punts al Cros de Mataró i Gavà amb 6ena posició, 8 punts a Girona amb una 8ena posició i al últim Cros puntuable que era a Vic no hi va participar.

La UAR també va tenir participació en els circuit de Cros de Jan Soler, que va aconseguir un total de 23 punts.

Pel que fa a la puntuació de clubs, la UAR ha quedat en 21ena posició en el Gran Premi Català de Cros 2017-18.

Molta sort Jan!

IMG_6845