Archivo del Autor: H Gerewu

Pluja de bones maques

Control de Sarrahima

El passat dissabte 28 d’abril, es va celebrar un control en l’estadi Joan Sarrahima de Barcelona. Hi van anar alguns dels atletes sub 18 del nostre club, de la UAR.

Destacar la gran actuació de Kilian Miras, que va millorar la seva marca personal per mes d’un metre en llançament de pes, realitzant una marca de 16.68. Gaudint d’aquesta gran marca va estar Gerard Merino que també va fer marca persona en llançament de pes amb un registre de 10.98 metres. Merino també va realitzar els 100 metres llisos parant el cronòmetre en 11.69 i el salt d’alçada on va saltar 1.70 metres.

En el salt d’alçada el va acompanyar Jan Badia, va realitzar un salt de 1.74 metres. Badia també va córrer els 800 metres llisos, va realitzar la segona sèrie més ràpida, guanyat la sèrie i fent una marca de 2:00.34.

En la part femenina, vam tenir participació en els 3000 metres marxa de Lucia Tejero, que va fer una marca de 17:19.78.

Campionat del Vallès

El passat dimarts 1 de maig, es va celebrar la primera jornada del LVIè  Campionat  del  Vallès, organitzat per la Unió Atlètica Barberà a les Pistes Municipals d’atletisme del Complex Esportiu Can Llobet.

La UAR va tenir participació de quatre atletes. En la prova dels 200 metros llisos hi va participar David Guerrero en la categoria masculina parant el cronómetre en 23:37 segons, i en categoria femenina hi va participar Alba Arjona que va acabar amb un registre de 30:02. Arjona també va participar en salt de llargada, i va saltar una distància de 4.45 metres.

Per altra banda, Gerard Merino va realitzar dos proves, salt d’alçada que va fer dos centímetres menys que el dissabte a Sarrahima, es a dir 1.68, i també va realitzar el llançament de javelina, on va llençar 25.73 metres.

Finalment, Jairo Lorenzo, entrenador del club i atleta en actiu, va córrer una sèrie del 400 metres tanques, on va parar el cronómetre enn 1:03.20.

La segona jornada es disputarà el proper dissabte 12 de maig al mateix escenari que la primera jornada.

Campionat de Catalunya de relleus

Bona actuació dels atletes a la final de Catalunya de relleus

Aquest dissabte 21 de d’abril, tres equips de la U.A.RUBÍ van arribar a les finals de Catalunya de relleus de les seves respectives categories.

A la categoria sub 12 l’ equip de la U.A.Rubí al 3×600 va quedar 4t a la final darrera del Xafatoll, Universitari i el Terrassa i amb un temps de 5:39.81. L’ equip era integrat per l’ Ivan Garcia Roman, el Jordi Serra Embuena i l’ Alex Rius. Alguns d’aquests atletes també van representar a la nostra ciutat al 4x60m però no van poder arribar a la final per només una dècima i es va quedar a les portes amb un temps de 35,61. L’ equip era integrat per l’ Ivan Garcia Román, l’ Alex Rius Aznar, el Juan Garcia Tobi i l’ Adrià Ocaña Fernández.

En la categoria infantil o sub 14 l’ equip integrat pel Pol Cordero Cazorla, el Marc López Sala, l’ Adrián Macías Fernández i el Jan Vila Zapater es van classificar a les dues finals de 4×80 i la de   4×200  on van quedar 5è i 4ts respectivament amb uns temps de 42,64 al 4×80 i 1,52.28 al 4x200m

A la categoria sub 10 o benjamí l’ equip composat per Xavi Borrella Callejas, l’ Adam Daafi Habboub, el Guillem Megias Fornell i el Ferran Megias Fornell no es van poder classifica a la seva final però van fer una molt bona marca de 40,65 al 4x60m.

A la mateixa categoria però la femenina al 4×60 també es can quedar a les portes i per 9 centèsimes  les nostres atletes la Rita Amador Giralt, l’ Emma Dublino Tapiador, la Lucia Garcia Romero i la Paula Gombau Martínez amb un temps de 41,09

Felicitats als nostres atletes pel seu bon treball que estan fent durant tota la temporada.

EQUP SUB 12 3X600

EQUP SUB 14 MAS

EQUIP SUB 8 MAS

EQUIP SUB 8 FEMENÍ

 

Bona actuació dels atletes del UAR al 3er. Gran Premi de Marxa de Sant Cugat

El passat 7 d’Abril l’UAR va presentar 8 atletes en el Meeting de Marxa de les pistes de la Guinardera.

Podem destacar els bons resultats com el de la Lucia Garcia  3a en 1km a la categoria sub 10 amb un temps de 7’04” i 5à la Paula Gombau a la mateixa prova.

A la categoria masculina i mateixa categoria destaquem el 4t lloc de l’ Ivan Molina amb un temps de 6’33 i 8è el Ferran Megías.

  • En Sub 12 i sobre 2 km: Gemma Velázquez va fer 8ª en 14’45”
  • En Sub 14 i sobre 3 km: Lucía Velázquez va fer 12ª en 23’21”
  • En Sub 16 i sobre 3 km: Lucía Tejero va fer 4ª en 17’24”

I el que ja ens té acostumats és el nostre veterà, Ignasi Melo que va ser el vencedor de la categoria sobre 5 Km (25’28”)

També cal destacar la bona actuació dels nostres equips de relleus sub 10 o benjamins a la jornada prèvia al campionat de Catalunya i celebrada el passat dissabte 14 d’abril a Santa Coloma en un dia plujós on cal remarcar els nostres equips als relleus de 4x60m

El Xavi Borrella Callejas, el Adam Daafi Habboud, El Ferran Megías Fornell i el Guillem Megías Formell que van quedar 2ns a la seva sèrie amb un temps de  42.7.

També la Rita Amador Giralt, l’ Emma Dublino Tapiador, la Lucia Garcia Romero i  la Paula Gombau Martínez que van quedar 3es a la seva sèrie amb un temps de 43.4

Tots dos equips classificats per a la final que se celebrarà aquet dissabte 21 d’ abril a Tarragona a la qual hem d’afegir l’altra equip d’infantils masculí que també ha arribat a la final de relleus

gemma Velàzquez 3a en marxa

ignasi melo 1r

 

Comença l’aire lliure amb bon peu

Ignasi Melo doble campió de Europa de veterans

L’atleta de l’UAR  Ignasi Melo, ha fet  doblet en els recents Campionats d’Europa  de veterans celebrats a Madrid del 19-24 de Març.

Melo, marxador històric de categoría M65 va aconseguir dos ors en les proves de Marxa atlètica : 3000 m Pista Coberta amb un temps de 15’10” i  5000 m Ruta en 25’36”.

Al  pódium el van acompanyar l’anglès Ian Richards i el francés Patrice Brochot.

Melo demostra el bon estat de forma, ja que desde inicis d’any ha batut 5 records d’Espanya en diferents distàncies.

MELO CRONICA

Campionat de relleus sub 12, 14 i 16

Aquest dissabte 7 d’abril es va celebrar a Vic la jornada prèvia del camionat de relleus sub 12,14  i 16 amb una representació de Rubí amb  9 equips de relleus de les tres categories.

Cal destacar  equips que van assolir arribar a les finals del campionat de Catalunya com l’ equip sub 12 en el 4x60m composat per l ‘Ivan García Román,  el Juan García Tobi,  l’ Alex Rius Aznar i el Jordi Serra Embuena amb un temps de 35,74. A la mateixa categoria però al relleu 3x600m també van aconseguir fer-se un lloc a la final l’ Alex Rius Aznar, l ‘Ivan García Román i el Jordi Serra Embuena amb un temps de 6:03.08

No ens podem oblidar altres equips però a la categoria sub14 al 4x80m com el Pol Cordero Cazorla, el Marc López Sala, l’ Adrià Macías Fernández i el Jan Vila Zapater amb un temps de 42,64 i el mateix equip va aconseguir fer final amb el 2n millor temps  al 4x200m amb un temps de 1:53.57.

26442630657_91cc4e4b3f_o

equip mascuí sub 14