Archivo del Autor: H Gerewu

PISTA COBERTA, TROFEU ANY NOU I EL KM0

LA PROMOCIÓ EN PISTA COBERTA I AL TROFEU ANY NOU DE GRANOLLERS

El diumenge 21 la U.A. RUBÍ  va participar la seva escola en dues competicions. La gran majoria de categories van anar a competir al trofeu Granollers i els alevins o sub12 i un grup petit de sub8 a la pista coberta de Sabadell.

Cal destacar en pista coberta dues primeres posicions categoria sub 12 com la de l’Ivan Garcia Roman a salt de llargada amb un salt de 4,25m  i, a la prova de 1000 mll, el Jordi Serra Embuena que va quedar 1r amb  un molt  temps de 3:25.90

A  la mateixa prova de salt, la Paula Haba Martínez va quedar 2a amb un salt de 4,46m. i la Martina Capel Gallego 5a  amb una marca de 3,24m. Aquestes dues atletes es van canviar les posicions als 1000mll i la Martina Capel va ser 3a amb un temps de 4:07.35 i la Paula Haba 4a amb un temps de 4:07.97.

Les altres categories van anar a competir al trofeu any nou de Granollers on els atletes havien de fer obligatòriament una cursa, un salt i un llançament.

D’aquesta competició cal nombrar la bona marca en 60mt sub 14 de la Violeta Vilches Segura 1a amb un temps de 11.00 o el Francisco Aguilera Escofet sub10 en 60mll amb un temps de 9.70

També val dir en salt d’alçada 1a en categoria sub 10 la Rita Amador Giralt amb un salt de 1,00 i segon el Francisco Aguilera Escofet amb el mateix salt.

Altres marques que cal destacar:

Marc López Sala, 2n 1000m, 3;10.7 sub 14. Valeria Olalla Gallego, 2a 600m, 1:55.2 sub 14. Lucia Garcia Romero, 2a 1000m, 4:09.8, sub 10. Adrià Macías Fernández, 3r 1000ll, 3,12.2 sub 14. Aketza Sumell Garcia, 3r en Salt alçada,  1.35m, sub 14.  Xavi Borrella 3r salt llargada 3.03m, sub10. Abril Segovia Velasco 2a, 60m, 10.00 sub 10. Alba Santjust Costa 3a, 60m, 10.2, sub10. Lucía García Romero, 2a salt llargada, 2.71m, sub 10. Emma Dublino Tapiador, 3a salt llargada, 2.55, sub 10. Xavi Borrella Calleja, 3r llargada, 3.03, sub 10. Clàudia Luengo Aranda 3a javelina, 16.80m, sub 14.

IVAN GARCIA ROMAN 1r llargada

LES CATEGORIES SUB 18 SUB 20 I ABSOLUT EN PISTA COBERTA

Aquest dissabte i diumenge també van anar a competir en pista les nostres categories superiors on cal destacar dues marques com la del David Guerrero Hernández als 60 m amb una marca de 7.26 i que es va quedar fora de la final per només 3 centèsimes ja que amb 7.23 s’ hauria ficat a la final absoluta.

Però també cal dir la molt bona marca del Gerard Merino Sardañés al salt de llargada sub 18 amb quedant primer amb un salt de 6.10m.

Altres atletes que van fer molts bons registres són la Marta Queraltó Aguilera al llançament de pes  sub 18 amb una marca de 9.99m o la Nerea Primo Roldán als 200m amb un temps de 28.91a la categoria sub 18.

NOTICIES DEL KM.0

La secció del KM 0, que pretén la realització d’ una activitat física de manteniment i saludable, ja ha començat a fer les seves primeres curses com la Santi Centelles, una cursa popular de 5 Km a Terrassa i que és paral·lela a la mitja de Terrassa. En aquesta cursa van participar 4 integrants del nostre grup del Km 0 de la U.A. R.

Enhorabona  a la Sandra Carrasco a la Raquel Lopez i a la Eva Monica Pacheco per aquest inici d’any.

KM 0

Cros Vila de Sant Sebastià de Sabadell i Control Mataró

Aquest diumenge 14 de gener i, com cada any, amb una molt nodrida participació d’atletes de la U.A. RUBÍ han participat al cros de Sabadell celebrat al parc Catalunya de Sabadell i on cal destacar a la categoria sub 18 la primera posició del Jan Soler Prior imposant-se en solitari i després de fer l’ últim terç de la cursa en solitari i traient en l’arribada més de 80 metres a la resta de corredors.

També cal dir el molt bon resultat per clubs a la categoria infantil masculí o sub 14 on la U.A. RUBÍ va quedar en segona posició darrera del Canovelles amb els nostres atletes l’ Adrià Macías Fernández, el Marc López Sala, l’ Alex Valls West,l’ Hugo García Mazo i el Pau Segovia Velasco.

Però no ens podem oblidar del nostre atleta el Jan Badia Celma que va anar amb la selecció Catalana de Cros a realitzar el campionat d’Espanya de Cros sub 18 a l’Elgoibar i que a l’última volta anava 2n però que va caure i això li va suposar perdre el ritme i acabar 11è d’ Espanya.

El passat dissabte 13 de gener un grup d’infantils de la U.A. RUBÍ va anar al control de Mataró on cal destacar la primera posició de la seva sèrie a 60mll del Jan Vila Zapater amb una marca de 8,6s. i el Marc López Sala amb un temps de 8,8s. A la mateix prova però a la categoria femenina la 2a posició de la Laia Vargas Chaguaceda amb un temps de 8,8s,

També cal destacar als 1000mll la 1a posició en la seva sèrie de l’Adrià Macías Fernández amb una marca de 3:20.1 i el Marc López Sala 3r a la seva sèrie amb un temps de 3;21.3.

FullSizeRender (1)

JAN BADIA SELECCIONAT AMB LA FEDERACIÓ CATALANA

Aquest diumenge 14 de gener Jan Badia, atleta de la categoria Sub-18 esta seleccionat amb la Federació Catalana d’Atletisme per celebrar el LXXV Cros Internacional Juan Muguerza a Elgoibar, Guipuzcoa. La Federació Catalana d’Atletisme ha convidat a una quarantena d’atletes cadets, juvenils i júniors.

La selecció s’ha fet a través de d’un circuit de cros, en els quals es puntuava la  posició en la qual s’havia quedat. Jan Badia va aconseguir 44 punts, 12 al Cros de Santa Coloma i de Granollers quedant a una 4a posició, 10 punts al Cros de Mataró i Gavà amb 6ena posició, 8 punts a Girona amb una 8ena posició i al últim Cros puntuable que era a Vic no hi va participar.

La UAR també va tenir participació en els circuit de Cros de Jan Soler, que va aconseguir un total de 23 punts.

Pel que fa a la puntuació de clubs, la UAR ha quedat en 21ena posició en el Gran Premi Català de Cros 2017-18.

Molta sort Jan!

IMG_6845

Comença la temporada de cros

La U.A.RUBÍ comença temporada de cros a Arenys de Mar i Santa Coloma de Farners.
El diumenge 5 de novembre es va celebrar el Cros de Santa Coloma de Farners. Cros puntuable per al campionat de Catalunya i en el que només van anar tres atletes ja que l’escola va anar al cros dels Arens. En Santa Coloma cal destacar, considerant que són atletes de primer any, la 4a posició del Jan Badia Celma i la 15a del Jan Soler prior a la categoria sub 18.

L’escola d’atletisme de la Unió Atlètica Rubí va anar el CROS dels Arenys el dissabte 4 de novembre on van anar un total de 24 atletes de les categories inferiors on podem subratllar a la categoria sub14 quatre atletes rubinencs van entrar entre els 10 primers com el Marc López Sala 4t, el Pol Cordero Cazorla 6è, Adrià Macias Fernández 7è i el Pau Segovia 9è. A la mateixa categoria les fèmines van quedar també força bé com la Violeta Vilches Segura 4a i la Valeria Olalla Gallego 7a. En la categoria sub12 masculí el Jordi Serra Embuena 8è i fins i tots a la sub 10 el 8è l’ Ivan Molina Espina,9è el Gerard Faura Galceran, 11a l’ Abril Segovia Velasco, 14a l’ Emma Dublino Tapiador i 15 l’ Alba Santjust Costa.

Tot plegat una bona actuació a la primera competició de cros de la temporada i esperant amb il·lusió el proper diumenge 12 la nostra cursa de Sant Muç.

Violeta Vilches 4a Marc López 4t catogoira sub 12

GOMEZ AL CAMPIONAT D’ESPANYA ABSOLUT

El passat cap de setmana, 22 i 23 de juliol, s’han celebrat els Campionats d’Espanya Absoluts a l’Estadi Joan Serrahima de Barcelona, la UAR va tenir participació del atleta Iker Gómez, actualment Junior i es va fer la mínima per poder-hi anar.

Gómez va córrer dissabte dia 22 en la 4a semifinal dels 400 metres tanques, va fer un registre de 54.16, a un segon de la seva marca de la temporada, i es va classificar en una 6ena posició de la semifinal.

Enhorabona per aquesta gran temporada i bon estiu.

35960442602_a8b602bae5_z 35960469482_54b0453183_z 36130610425_8c5b8188d5_z