El Km0 a la cursa de la dona a Terrassa.

Km. 0, secció d’iniciació al running i l’esport de la U.A. Rubí, ha començat aquesta temporada amb molta força participant a la cursa de la dona de Terrassa , un total de 9 participants, Entre ells alguns del nens i nenes de diferents categories de la nostra escola que han volgut acompanyar a les seves mares en aquesta cursa  de 5 Km. Moltes felicitats a la Sandra, Eva, Rosa, Mª Jose, Raquel, Míriam, Isabel, Bea i Eli.

El Km 0 es va iniciar fa ja uns tres anys quan van sorgir diferents inquietuds de mares i pares que volien fer esport a l’ hora que els seus nens entrenaven. Era una hora d’ entrenament dirigit per un entrenador ii on treballes activitats càrdio i de tonificació muscular. A més a més alguns nens i nenes s’ animen a participar en curses populars i acompanyen als seus pares i mares fent de la cursa una activitat de família i saludable on el de menys és guanyar i si gaudir del fet. Entre ells alguns del nens i nenes de diferents categories de la nostra escola que han volgut acompanyar a les seves mares en aquesta cursa  de 5 Km. Moltes felicitats a la Sandra,Eva,Rosa,M.Jose,Raquel,Miriam,Isabel,Bea i Eli.

IMG-20180930-WA0012