Archivo por meses: noviembre 2015

QUARTA PLAÇA PER L’EQUIP MASCULÍ AL CAMPIONAT DEL VALLÈS

Aquest diumenge s’ha disputat la segona jornada del Campionat del Vallès.

Els atletes masculins que han competit en les dues jorndades celebrades a Granollers han aconseguit la quarta posició a la classificació general per equips. Les noies després de sumar totes les provan han estat setenes.

En aquesta segona jornada cal destacar les victòries del Iker Gómez (50″9) i la Laura Domingo (1’01″5) a la prova de 400mll.

També van pujar al pòdium l’Arnau Marco als 100mll (11″3) en la segona posició, el mateix lloc que ocupà el Davide Roche en 3000 obstacles (11’03″8). Al segon esglaó del pòdium van pujar els quatre components del relleu 4*400 (3’36″2) Iker Gómez, Antoni Malavé, Ferran Merino i Guillem Ollé.

Molt aprop de penjar-se la medalla van estar el Guillem Ollé en 400mll ocupant la quarta posició amb un registre de 52″8 i la Marta Justo a alçada que amb 1’35 va superar la mateixa alçada que la tercera.

El Ferran Merino va fer la seva combinada particular competint en 400mll (55″3), perxa (2’80), disc (20’54) i el relleu llarg.

Els joves també van tenir una bona actuació, molts d’ells debutants en proves absolutes.

L’Adrià Navajón va fer una molt bona marca al triple salt (12’21), prova on el David Jiménez va saltar 10’59.

A la perxa va haver un duel de veterans i debutants en el que es va imposar la veterania del Jairo Lorenzo (3’20) per davant del Ferran Merino i del seu germà Gerard (2’40) i del Adrià Navajón (2’20).

Els  cadets Adrià Navajón, Gerard Merino, David Jiménez i el Jan Badia, van formar l’equip B del relleu 4*400 que realitzà un temps de 4’01″0.

De les noies destacar l’actuació de Michelle Soria en 100mll (13″9) i va ser la primera del club a la prova de llargada (4’47). Al salt de llargada la van acompanyar les també rubinenques Andrea Arjona (4’42), Alba Arjona (4’04), Silvia Jiménez (4’03), Sabina Feijoo (3’84), Anna Mayor (3’55) i Laura Muñiz (3’41).

L’equip de relleus llarg femení va ser setè amb un temps de 5’10″5. L’equip estava format per la Laura Domingo, Esther Vilchez, Thais Montoya i Julia Marco.

_527

CROS SANT HILARI SACALM

Bon debut del nou integrant de la U.A.Rubí Mario Suárez Bolaños.

Al segon cros del circuit gironí disputat aquest passat diumenge, al municipi de Sant Hilari, l’atleta de la U.A.R. va quedar en segona posició en la categoria veterà.

La cursa que tenia una distància de 4 quilòmetres va ser guanya pel banyolenc Esteve Campmol en poc més de 14 minuts i 5 segons després entrava el Mario.

IMG-20151108-WA0000

NIT de la UAR 2015

Benvolguts socis:

Un any més la UNIÓ ATLÈTICA RUBÍ organitza ¨ LA NIT DE LA UAR ¨ la nit de l’atletisme Rubinenc. L’acte d’aquesta 15 a edició tindrà lloc al Restaurant  EL RACÓ DE CAN BARATA de Sant Cugat del Vallès ,el dissabte 28 de Novembre de 2015 a les 20:30 hores

En aquesta NIT es tracta de reunir-nos tots els que formem part de l‘atletisme rubinenc i seguir la tradició de la concessió de premis i guardons a les persones que, en mèrit al seu treball, hagin estat mereixedores de reconeixement.

 Prec accepteu aquesta invitació ja que a nosaltres ens agradaria molt poder contar amb la seva presencia.

Durant la festa es lliuraran els premis als MILLOR ATLETES de l’escola de la temporada 2014/2015

Confiem poder gaudir amb la seva presència per tal de poder fer d’aquesta NIT de festa una gran tradició anyal, preguem confirmeu la vostre assistència al tlf. 935882762 de 18’00 a 21’00 hores abans del día 28 de Novembre.

Detallem en aquest enllaç preus, menús i ubicació del lloc de cel.lebració

Menú especial adultos                                Menú especial infantil

Rebeu una cordial salutació.

Rubí Novembre de 2015.

52è CAMPIONAT DEL VALLÈS

El primer cap de setmana de novembre ha estat la data designada per acollir la primera jornada del 52è Campionat del Vallès.

La representació de la U.A. Rubí que es va desplaçar fins a Granollers, per disputar el campionat, va aconseguir cinc medalles.

Destacar el campionat aconseguit per la Esther Vilches que es va imposar a la prova de 800mll femení  amb un temps de 2’32”9.

En categoria masculina el Iker Gómez va aconseguir pujar al segon calaix del pòdium a la prova de 400 m.t. amb una marca de 58”1. Fins aquest mateix calaix va pujar l’incombustible Ignasi Melo a la prova de 10.000 m.marxa (52’24”8).

Un dels components més joves de l’equip l’ Adrià Navajón va aconseguir un fantàstic tercer lloc a la prova de salt d’alçada amb un destacat registre de 1’73. Molt probablement li servirà com a mínima per participar al Campionat d’Espanya de Pista Coberta.

Apunt de pujar al pòdium, ocupant la quarta plaça, a les seves proves van estar Ivan Jiménez (2’03”3) als 800 mll i el Ferran Merino en salt de llargada (5’85) i en llançament de javelina (40’05).

A la prova de salt de llargada masculina, una de les que va tenir més participants, també van saltar l’Adrià Navajón (5’69), el David Jiménez (5’22), Jairo Lorenzo (5’18) i el Gerard Merino (4’41).

A les proves de fons van córrer el David Roche (18’34”4) i Guillem Guiteras (18’35”0) a la prova de 5.000 mll. Al 800mll el Ferran Merino (2’23”1) i el seu germà Gerard (2’26”5) van acompanyar al Ivan Jimenez a la doble volta a la pista.

La matinal dels rubinencs va acabar amb la prova dels 200 mll on l’Arnau Marco va fer el segon millor registre (23”0), aconseguint la segona posició final a la prova. El David Jiménez el va acompanyar a la prova i va fer marca personal amb un temps de 25”0. La Thais Montoya va fer 30”6 a la mateixa prova en categoria femenina.

IMG-20151101-WA0001

Fotos al següent enllaç: https://www.flickr.com/photos/129797270@N02/sets/72157658330935233/