Medalles als Campionats de Catalunya màster en pista coberta

Dissabte 22, la UAR va tenir diferents activitats:

  • La 3r Jornada de Control d’aire lliure, a Hospitalet

En la categoria sub12

Als 60 metres tanques masculí, en la segona sèrie, Iván Molina  va quedar 4t amb 11.6,  en la sisena sèrie, Pedro Takatsu, va quedar 2n amb 11.8. Al femení, en la primera sèrie, Mar Jiménez, va quedar 5a amb 11.5, en la segona sèrie, Aina Carmona, va quedar 3a amb 11.7, en la cinquena sèrie, Abril Segovia, va quedar 1r amb 12.5, Iris Pérez, va quedar 2a amb 13.0, Paula Gombau, va quedar 3a amb 13.9, Noa Pérez, va quedar 4a, amb 15.2.

Al llançament de pes masculí, Dídac Vila, va quedar 1r amb 8.22 i Iván Molina va quedar 4t amb 6.80. Al Femení, Abril Segovia va quedar 3ª amb 6.38 i Paula Gombau va quedar 6ª amb 5.48.

En la categoria sub14

Als 60 metres llisos masculí, en la primera sèrie, Jordi Serra, va quedar 4t amb 8.7, en la tercera sèrie,  Manel Domínguez, va quedar 1r amb 8.4. Al femení, en la desena sèrie, Erin Martín,  va quedar 3a amb 9.6 i Edurne Pérez, va quedar 5a amb 10.2, en la setzena sèrie, Martina Capel, va quedar 1r amb 9.1.

Als 60 metres tanques femení, en la setena sèrie, Erin Martín, va quedar 4a amb 12.9, Edurne Pérez, va quedar 6ª amb 16.8, en la novena sèrie, Martina Capel, va quedar 3a amb 12.6.

Al triple salt Masculí, Manuel Domínguez va quedar 2n de la seva sèrie amb 9.51. Al femení, Martina Capel va quedar 2 amb 9.60 i Paula Haba, va quedar 3r amb 9.19.

Als 1.000 metres masculí, Jordi Serra, va quedar 5é amb 3:15.1. Al femení, Meritxell Llort va quedar 19a amb 3:40.0.

Al llançament de disc, Gemma Velázquez va quedar 14ª amb 15.94.

  • Control sub16-18 en Pista coberta a Sabadell.

En la categoria sub16

Als 60 metres llisos masculí, en la segona sèrie, Marc López,  va quedar 4t amb 7.70, en la tercera sèrie, Hugo G. va quedar 1r amb 7.63, en la 4a sèrie, Jan Vila, va quedar 1r amb 7.68. Al femení, en la segona sèrie, Alba Rodríguez, va quedar 1ª amb 8.20.

Als 60 metres tanques masculí, en la segona sèrie, Aketza Sumell, va quedar 3r amb 9.98. Al femení, en la primera sèrie, Violeta Vilches, va quedar 5a amb 9.99.

Als 300 metres llisos masculí, en la quarta sèrie, Hugo G. va quedar 4t amb 39.21. Al femení, en la cinquena sèrie, Ona Gombau, va quedar 5a amb 46.14

Als 600 metres llisos masculí, en la quarta sèrie, Pau Segovia, va quedar 5, amb 1:53.58. Al femení, en la tercera sèrie, Valeria Olalla, va quedar 2a amb 1:41.23

Al salt d’alçada masculí, Aketza Sumell va quedar 1r amb 1.81.

Al salt de llargada femení, Violeta Vilches, va quedar 7ª amb 4.79.

Al llançament de pes femení, Estefany Ba, va quedar 2ª amb 10.86.

En la categoria sub 18

Als 60 metres llisos masculí, en la tercera sèrie, Marc Malavé, va quedar 4t amb 7.68, en la quarta sèrie, Pablo García, va quedar 3r amb 7.66.

Als 200 metres llisos masculí, en la quarta sèrie, Marc Malavé, va quedar 4t amb 24.85.

Als 400 metres llisos masculí, en la cinquena sèrie, Hujo Feijoó, va quedar 5é amb1:00.27.

Als 60 metres tanques masculí, en la  tercera sèrie, Marc Malavé, va quedar 5é amb 9.38.

  • A la 8ª jornada de control absolut en pista coberta a Sabadell

Als 60 metres llisos masculí, en la  segona sèrie, Davis Jiménez, va quedar 1r amb 37.20.

Al salt de llargada, David Jiménez, va quedar 8é amb 6.07.

  • Campionat d’Espanya d’hivern de llançaments llargs menors.

L’atleta Hugo García, va participar i va quedar en 8ª posició amb un llançament de 34.58 metres.

  • Al Campionat de Catalunya màster celebrat a pista coberta a Sabadell.

Manuel Centella, va quedar 3r en llançament de pes, en la categoria veterà 45-49 amb un llançament de 9.30.

Ignasi Melo va quedar 1r als 3.000 metres marxa, en la categoria vet 65-69 amb un temps de 15:32.32.

Francisco Aragón va quedar 1r als .3000 metres llisos, en la categoria vet 65-69 amb un temps de 10:21.15. Aragón ha fet rècord d’Espanya de la seva categoria.

Cros de Rubí – 15 de Març-

Com és tradició de la nostra ciutat ja tenim aquí la nova edició del Cros Escolar de Rubí a la seva quaranta-dosena edició. Tindrà lloc el diumenge 15 de Març de 2020 als circuits del bosc de Ca n’Oriol. Any rere any tenim tant les competicions escolars en les diferents categories com les dels més grans a les curses open.

Les inscripcions s’han de realitzar al web:

Pel Cros de Rubí:

 www.inscripcions.cat/42crosderubi

Per la Cursa de la Dona de Rubí:

www.inscripcions.cat/cursadonarubi2020

Bons resultats als Campionats de Catalunya i al Trofeu promoció en pista coberta

Aquest dissabte 15 de febrer vam tenir:

  • El Campionat de Catalunya de proves combinades sub14 a la pista coberta de Sabadell

Ivan García va quedar 1r de Catalunya en la seva categoria amb una marca de 1.858 punts. Als 60 metres llisos va millorar la seva marca personal amb 7.95, al salt de llargada, també va fer millor marca personal amb un salt de 5.34 metres, al llançament de pes va fer 9.82 i en salt d’alçada va fer  un salt d’1.46 metres.

  • Campionat de Catalunya de llançaments d’hivern sub16-18 a l’estadi de Serrahima.

En la categoria sub18, Hugo García va quedar 2n amb un llançament de 38.35 metres i en la categoria sub16 Ona Gombau va quedar 3r en llançament de javelina amb 22.71 metres.

Ha Serrahima també van fer un control d’hivern on les atletes de la categoria sub16 van participar.

Als 300 metres tanques, en la 1r sèrie,  Ainhora Cordero, va quedar 4a amb 57.74 i Claudia Luengo, va quedar 5a amb 1:01.07.

Diumenge 16 de febrer:

  • La final del Trofeu Promoció a la pista coberta de Sabadell.

En la categoria sub10

Oriol Navarro als 60 metres llisos, va quedar 6é amb 10.17 i als 1.000 metres llisos va quedar 3r amb 3:44.09.

Al llançament de Pes, Mauro Serrano, va quedar 3r, amb 6.81 i Andrés Aguilera va quedar 8é amb 5.36.

En la categoria sub12

Als 1000 metres llisos, Ivan Molina va quedar 4t amb 3:27.11 i Xavi Borrella, va quedar 8é amb 3:38.22. A l’alçada Ivan molina, va quedar 9é amb 1.15.

Al llançament de pes, Dídac Vila, va quedar 2n amb 9.22 metres. Al femení, Abril Segovia, va quedar 4a amb 6.38.

Als 60 metres llisos femení, Mar Jiménez, va quedar 6a amb 9.44.

Al salt de llargada femení, Abril Segovia va quedar 8a amb 2.29.

Als relleus  de 4×200 metres femení, l’equip format per: Mar Jiménez, Alba Sanjust, Abril Segovia i Noelia Valera, va quedar en 6a posició.

En la categoria Sub 14

Als 60 metres llisos, Ivan Garcia va quedar 1r i va tornar a millorar la seva marca personal que havia fet el dia anterior amb un temps de 7.84.

Als 600 metres llisos, Jordi Serra va quedar 6á amb 1:45.81

Al salt de llargada, Ivan García va quedar 1r amb 5.04, Manuel Domínguez va quedar 4t amb 4.35 i Jordi Serra va quedar 5é amb 4.32.

La tarda de diumenge va tenir lloc:

  • La prèvia de relleus pel Campionat de Catalunya de pista Coberta a Sabadell

En la categoria sub14

Als 4×200 masculí, l’equip format per: Ivan García, Jordi Serra, Juan García i Manuel Domínguez, van córrer en la quarta sèrie i van quedar 1r de la seva sèrie i de la general amb un temps de 1:51.74.

Als 4×200 femení, l’equip format per: Erika García, Paula Haba, Martina Capel i Meritxell Llort, va quedar 3r de la seva sèrie amb un temps de 2:04.80.

En la Categoria sub16

Al 4×300 masculí, l’equip format per: Hugo G, Jan Vila, Marc Lòpez i Aketza Sumell va quedar en 2n posició de la seva sèrie amb un temps de 2:43.52

Al 4×300 femení, l’equip format per: Violeta Vilches, Ona Gombau, Ainhora Cordero i Alba Rodríguez, va quedar en 3r posició de la seva sèrie amb un temps de 3:03.82.

Diumenge a ala tarda, Adrian Macias, també va participar als 1000  metres llisos al control sub16-18 de pista coberta a Sabadell, va quedar 11é amb un temps de 2:56.61.

Bons resultats

  • Dissabte 8 de febrer al matí es va celebrar el Campionat de Catalunya de Proves combinades categoria sub 16.

La nostra atleta Violeta Vilches ha quedar 6a de Catalunya amb 2.688 punts,  Violeta ha millorat 400 punts amb respecte a la seva marca anterior. Als 60 metres tanques va fer un temps de 9.94, als 600 metres llisos, 1:48.38, al salt d’alçada va saltar 1.30 i al salt de llargada va fer un salt de 4.60 metres, al llançament de pes va fer 8.16 mestres. Felicitats Violeta! 

  • Dissabte a la tarda la UAR va participar a la 6a jornada de trofeu promoció a pista Coberta de Sabadell. 

Categoria sub 10

Als 60 metres llisos masculí, en la primera sèrie, Andrés Aguilera, va quedar 6é amb 10.44, en la segona sèrie, Oriol Navarro,  va quedar 2n amb 10.11.

Als 60 metres tanques masculí, en la primera sèrie, Mauro Serrano, va  quedar 5é amb 13.64.

Als 1.000 metres llisos masculí, en la primera sèrie, Oriol Navarro, va quedar 1r  amb 3:56.41, en la segona sèrie, Andrés Aguilera, va quedar 4t amb 3:59.27 i Mauro Serrano, va quedar 6é amb 4:13.94

Categoria sub 12

Als 60 metres llisos masculí, en la primera sèrie, Pedro Takatsu, va quedar 3r amb 9.86, en la  segona sèrie, Dídac Vila, va quedar 7é amb 9.82, en la tercera sèrie, David Colchón, va quedar 5é amb 9.99. Al femení, en la primera sèrie, Alba Sanjust va quedar 3r amb 9.81, en la segona sèrie, Noa Pérez, va quedar 6a amb 10.43, en la tercera sèrie, Iris Pérez, va quedar 5a amb 9.87, en la quarta sèrie, Mar Jiménez, va quedar 1r amb 9.47, Lídia Martínez, va quedar 2n amb 9.62, Abril Segovia, va quedar 4a amb 10.10 i Paula Gombau, va quedar 7a amb 11.12.

Als 60 metres tanques masculí, en la primera sèrie, David Colchón, va quedar 8é amb 12.57, en la tercera sèrie, Adam Daafi, va quedar 4t amb 11.62, en la quarta sèrie, Xavi Borrella, va quedar 2n amb 11.49 i Adrián Rueda, va quedar 6é amb 13.68. Al femení, en la primera sèrie, Mar Jiménez, va quedar 3r amb 11.56, Lídia Martínez, va quedar 5a amb 11.77, en la segona sèrie, Noelia Valera, va quedar 3r  amb 11.96, Noa Pérez, va quedar 5a amb 14.19, en la tercera sèrie, Iris Pérez, va quedar 5a amb 13.08.

Als 1.000 metres llisos masculí, Ivan Molina, va quedar 1r amb 3:33.53, Xavi Borrella, va quedar 4t amb 3:40.90, Adam Daafi, va quedar 10é amb 3:53.87, Adrián Rueda, va quedar 14é amb 4:09.42, Al femení, Alba Sanjust, va quedar 9a amb 4:06.93, Abril Segovia, va quedar 10a amb 4:08.73.

Al salt d’alçada masculí, Ivan Molina, va quedar 3r amb  un salt d’1.20. Al femení,  Paula Gombau, va quedar 13a amb un salt de 0.90 metres.

Categoria sub14

Al salt de llargada masculí, Iván García va quedar 1r amb 4.84, Manuel Domínguez va quedar 5é amb un  salt de 4.44 metres. Al femení, Martina Capel, va quedar 10a amb 4.06, Erika García va quedar 33a amb 3.64, Paula Haba, va quedar 38a amb 3.61, Erin Martínez, va quedar 58a amb 3.18 i Edurne Pérez, va quedar 62a amb 3.07.

Al llançament de pes masculí, Iván García va quedar 8é amb 8.42. Al femení, Gemma Velázquez, va quedar 20a amb 6.51, Paula Haba, va quedar 28a amb 5.99 i Erika García, va quedar 31a amb 5.80 metres.

  • Diumenge 9 al matí la UAR va participar en diferents activitats:
  • El campionat de Catalunya d’hivern de llançaments màster a l’estadi municipal de Sabadell.

Al llançament de disc, Juan Antonio Segarra, va quedar 5é amb 30.04 i Manuel Centella 6é amb 25.80.

Al llançament de javelina, Juan Antonio Segarra va quedar, 1r amb 39.04 i Manuel Centella 2n amb 29.25.

Al llançament de martell, Juan Antonio Segarra, va quedar 3r amb 37.06 i Manuel Centella 6é amb 32.40.

Al llançament de martell pesat, Juan Antonio Segarra, va quedar 2n amb 11.78 i Manuel Centella 6é amb 9.40.

  • Campionat de Catalunya absolut de pista coberta a Sabadell

Als 60 metres llisos, en la primera sèrie,  David Jiménez ha quedat 5é amb 7.19

Hem de destacar que el nostre entrenador de Alevins, Adrián Navajón ha quedat Campió de Catalunya absolut al salt de llargada amb un salt de 7.42 metres.

  • Campionat de Catalunya de Cros a Mataró

En la categoria sub 18 femení, Judith Borrella va quedar 40a en la categoria sub 16 masculí, Adrián Macias va quedar  11é, i Alex Valls, en la categoria sub 10 Oriol Navarro va quedar 17é i la nostra súper atleta Lucía Mangas ha quedat 9a de Catalunya. Felicitats a tots i totes!

La UAR continua amb bons resultats

  • Dissabte 1 de febrer al matí es va organitzar la 2a jornada de control d’aire lliure a Santa Coloma de Gramenet.

Categoria sub 12

Als 600 metres llisos masculí, en la tercera sèrie, David Colchón, va quedar 5é amb 2:15.9. Al femení, en la primera sèrie, Emma Dublino, va quedar 13a amb  2:15.1, en la  quarta sèrie, Anna Chia, va quedar 10a amb 2:24.6. 

Al llançament de pes masculí, Didac Vila, va quedar 1r amb  8.32 i David Colchón va quedar 19é amb 4.50.  Al femení, Emma Dublino va quedar 9a  amb 4.92.

Categoria sub14

Als 150 metres llisos masculí, en la primera sèrie, Ivan Garcia, va quedar 1r amb 19.50, en la desena sèrie, Jordi Serra, va quedar 1r amb 21.40, en la onzena sèrie, Manuel Domínguez, va quedar 1r amb 21.40.  Al femení, en la dotzena sèrie, Martina Capel, va quedar 2a  amb 22.80, en la tretzena sèrie, Meritxell Llort, va quedar 3a amb 23.40. 

Als 600 metres llisos masculí, en la  primera sèrie, Jordi Serra, va quedar 5é amb  1:48.2. Al femení, en la primera sèrie, Meritxell Llort va quedar 12a amb 2:04.4. 

Salt d’alçada masculí, Ivan García, va quedar 1r  amb 1.52 va millorar la seva marca personal i Jordi Serra va quedar 6é amb un salt 1.35 metres. Al femení, Martina Capel, va quedar 5a amb 1.25. 

  • A la tarda el més grans van participar a la 4a jornada de control sub18-20 a la pista coberta de Sabadell..

Als 60 metres llisos masculí, en la primera sèrie, David Jiménez, va quedar 6é amb 7.31, en la sisena sèrie, Marc Malavé, va quedar 3r amb 7.68, en la desena sèrie, Wail Afallad, va quedar 4t amb 8.25 i en la onzena sèrie, Oriol Ardévol va quedar 8é amb 8.71.

Als 400 metres llisos masculí, en la sisena sèrie, Wail Afallad, va quedar 6á amb 59.41 en la desena sèrie, Marc Malavé, va quedar 1r amb 56.44.

Als 60 metres tanques masculí, en la quarta sèrie, Marc Malavé, va quedar 4t amb 9.44.

Al triple salt masculí, Oriol Ardévol, va quedar  15é amb 10.53

Al llançament de pes, Hugo García va quedar 5é amb 12.34 mestres.

  • Diumenge 2 de febrer al matí la UAR també va participar a la 5a jornada de trofeu promoció a pista Coberta de Sabadell. 

Categoria sub 10

Als 400 metres llisos masculí, en la primera sèrie, Nil Félez, va quedar 10é amb 1:33.05, en la segona sèrie, Andrés Aguilera, va quedar 1r amb 1:23.09, en la tercera sèrie, Oriol Navarro, va quedar 3r amb 1:21.91

Al salt de llargada masculí, Oriol Navarro, va quedar 11é amb 3.00, Andrés Aguilera, va quedar, 14é amb 2.93, Mauro Serrano va quedar 20é amb 2.93 i Nil Félez va quedar 21é amb 2.66.

Als relleus 4×200 mestres llisos masculí, l’esquip de la Uar va participar en la tercera sèrie i va quedar 2n amb un temps de 2:40.88. L’equip estava format per: Andrés Aguilera, Nil Félez, Oriol Navarro i Mauro Serrano.

Categoria sub12

Als 600 mestres llisos masculí, en la primera sèrie, Ivan Molina, va quedar 1r amb 1:58.06 i Luca Rivera, va quedar 4t amb 2:04.85, en la tercera sèrie, Adam Daafi, va quedar 6é amb 2:16.71, en la quarta sèrie, David Colchón, va quedar 5é  amb 2:19.05 i  en la cinquena sèrie, Xavi Borrella, va quedar 2n amb 2:04.10. Al femení, en la tercera sèrie, Emma Dublino, va quedar 7a amb 2:14.02, en la quarta sèrie, Noa Macias, va quedar 5a amb 2:17.77 i Mar Jiménez, va quedar 8a amb 2:20.04 en la cinquena sèrie, Alba Sanjust, va quedar 4a amb 2:22.27.

Al salt de llargada masculí, Ivan Molina, va quedar 2n amb 3.68, Xavi Borrella, va quedar 11é amb 3.35, Pedro Takatsu, va quedar 22é  amb 3.16, Didac Vila, va quedar 32é amb 3.03, Luca Rivera va quedar 42é amb 2.93 i David Colchón, va quedar 44é amb 2.88 metres. Al femení, Alba Sanjust, va quedar 12a amb 3.08, Emma Dublino, va quedar 17a amb 2.93, Paula Gombau, va quedar 18a amb 2.93, Noa Macias, va quedar 24a amb2.82, Ana Chia, va quedar 30a amb 2.74,  Iris Pérez, va quedar 36a amb 2.65 i Mar Jiménes, va quedar 39a amb 2.62.

Al llançament de pes masculí, Didac Vila va quedar 1r amb un llançament de 8.56 metres i al femení,  Abril Segovia, va quedar 4a amb 5.60, Paula Gombau, va quedar 7a amb 5.49, Iris Pérez, va quedar 22a amb 3.37 i Noa Pérez va quedar 23a amb 2.83.

Als relleus 4×200 masculí l’equip format per: Francisco Aguilera, Xavi Borrella, Ivan Molina i Pedro Takatsu va córrer en la primera sèrie i va quedar 4t amb un temps de 2:13.21 i l’equip format per: David Colchón, Adam Adaafi, Didac Vila i Lica Rivera, va córrer en la tercera sèrie i va quedar 3r amb un temps de 2:22.76. Al femení, l’equip format per: Mar Jiménez, Alba Sanjust,  Abril Segovia i Noelia Valera, va córrer en la primera sèrie i van quedar 1r amb un temps de 2:13.44 i  l’equip format per: Anna Chia, Emma Dublino, Paula Gombau i Iris Pérez, va córrer en la segona sèrie i va quedar 5é amb un temps de 2:14.94

Categoria sub 14

Als 600 metres llisos femení, en la cinquena sèrie, Erika García, va quedar 11a amb 2:13.68, en la sisena sèrie, Martina Capel, va quedar 1r amb 1:58.70 i Meritxell Llort, va quedar 3r amb 2:00.15.

Als relleus 4×200 metres llisos femení, l’equip format per: Martina Capel, Erika García, Meritxell Llort i Edurne Pérez, va córrer en la cinquena sèrie i va quedar 2n amb un temps de 2:14.94.

  • Diumenge al matí, també es va celebrar la 4a jornada del critèrium de llançaments d’hivern a l’estadi de Serrahima.

En la categoria sub18 Hugo García ha tornat a millorar la seva marca personal en disc amb un llançament de 41.45 metres.

  • Campionat de Catalunya de promoció individual i de clubs, que es va celebrar a Badalona.

Lucía Tejero va quedar 8a amb un temps de 1:03:57 als 10km marxa.

  • Diumenge a la tarda, va tenir lloc,  la  7a jornada de control absolut a pista coberta de Sabadell.

Als 3.000 metres llisos masculí, va participar Adrian Macias que va quedar 7è de la seva sèrie amb un temps de 10:19.36, Francisco Aragón, que va quedar 9é amb 10:33.01 i Wail Afallad que va quedar 14é amb un temps de 10:52.16