Archivo del Autor: H Gerewu

Campionat d’espanya sub20

El passat cap de setmana, 2 i 3 de març, es va celebrar l’edició número 46 del Campionat d’Espanya Sub20 a Madrid. Un centenar d’atletes catalans van participar en la lluita per a aconseguir el títol estatal de la categoria. Entre aquests, cal destacar els dos atletes de la UAR: David Jimenez i Gerard Merino.

Jimenez va participar a la llargada, va quedar en 10ena posició. Va realitzar un millor salt de 6.38 metres, millorant en cada registre, però els nervis no el van deixar estar en el seu màxim nivell.

Merino, per la seva part, va fer al Heptatló, va quedar en 14ena posició i va realitzar marca personal en la combinada en general amb una marca de 4375 punts i en 4 proves: 60 metres llisos, pes, alçada i 60 metres tanques.

Detallem el registre de marques:

60 Llargada Pes Alçada 60t Perxa 1000
Gerard 7.33 6.33 10.78 1.74 10.44 3.40 3.02.03

Acaba la pista coberta d’aquests atletes, però seguim amb més força de cara a la pista coberta!

CAMPIONAT DE CATALUNTA SUB18

Diumenge 3 de març es va celebrar la 34a edició del Campionat de Catalunya en Pista Coberta a Sabadell. La UAR va tenir participació del Hugo García Roman en llançament de pes, on va quedar finalista amb una marca de 10,44 metres!

CAMPUS SETMANA SANTA

Els que estiguin interessats en portar els fills/es al Campus de Setmana Santa que enviïn un correu el més aviat possible a direcciotecnica.uar@gmail.com indicant el nom de l’atleta.

Es contestarà el correu amb el formulari que haureu de portar omplert a la secretaria de la UAR, aquests també estaran disponibles a la secretaria.

L’horari del campus és de 10h a 14h i el servei d’acollida de 8:30 a 10h. El preu és de 40€/setmana i el servei d’acollida de 3€/dia o 8€/setmana.

OBJECTIUS DEL CAMPUS
• Practicar atletisme i diferents esports.
• Divertir als esportistes amb activitats esportives.
• Aconseguir bona satisfacció pels esportistes.

QUÈ INCLOU EL NOSTRE CAMPUS?
• Piscina diàriament.
• Esports i jocs.
• Tècnics especialitzats de la Unió Atlètica Rubí.
• Servei d’acollida.

QUÈ CAL PORTAR?
• Roba esportiva adient i de recanvi (per després de la piscina).
• Esmorzar i aigua, diàriament.
• Banyador, xancles, tovallola i casquet de bany.
• Recomanem l’ús de crema protectora del sol

Nombre màxim d’alumnes: 10 nens/monitor.

86A0E9A5-02C0-425B-BC36-4E909E74FB8D

SORTIDA A CAMBRILS

Ja tenim data per fer la sortida de cap de setmana, serà el cap de setmana 24 al 26 de maig. Recordeu que es surt divendres a la tarda i es torna diumenge després de dinar.

Aquest any tornarem a Cambrils.

Per apuntar-vos ho heu de fer a partir de la APP i la transferència al numero de compte del club amb el nom de la família (ES81 0182 8321 32 0201713781). Heu d’omplir totes les preguntes del formulari de la APP.Aquí teniu el cartell amb tota la informació.

Animeu-vos!!!

Captura

Bona actuació dels infantils de la U.A.RUBÍ a la prèvia de Catalunya d’atletisme en pista coberta.

Aquest dissabte 23 de febrer van anar un total de 10 atletes de la U.A.RUBÍ  a competir a la prèvia de Catalunya sub14. Només podien participar aquells atletes que tenien mínimes acreditades

Cal destacar el millor registre en llançament de pes de la nostra atleta Estefany Ba Moreta amb una marca de 12,29m, superant en més de dos metres la segona classificada.

L’Ivan Garcia Román, 2n al salt de llargada amb un registre de 4,69m. I 6è als 60m llisos

La Valeria Olalla Gallego 5a als 600m amb 1:43.81

L’Alba Rodríguez Santos 6à als 60 metres llisos amb 8.38s

L’Adrià Macías Fernández 5è als 2000m amb un temps de 6:47.85.

També el Martí Ardévol al llançament de pes on  va quedar l’onzè amb una marca de 8,24m.

Ivan garcia roman 2n Adrià macías Valeria Olalla

Gran èxit de l’escola d’atletisme al trofeu promoció

Aquest dissabte 16 de febrer es va celebrar la final del Trofeu Sabadell de  promoció on cal destacar grans resultats de la nostra escola d’atletisme i més tenint en compta que al trofeu només entraven a la final els 8,10 o 12 millors registres d’ hivern en pista coberta com:

1a posició al 4×200 infantil masculí de l’Adrián MacíasFernández, Jordi Serra Embuena, Ivan García Román i l’Aketza Sumell García amb un temps d’ 1:53.36.

6D891AC6-9A3B-4C6C-98F3-B2115EB25008 4046ECDB-7B7C-48B5-A945-8D8338F47870

1a al Llançament de pes Infantil Femení l’ Estefany Ba Moreta amb una marca 11.73m.

52C4B4BE-B7E5-4591-9150-560B8804AEE1

1r en Salt de llargada Infantil masculí de l’ Ivan García Román amb un salt de 4.96m.

70E5C563-E0BB-4705-A0C3-CEAEB9CD69ED

1a l’ Alba Rodríguez Santos als 60mll infantil femení amb una marca de 8.39s

2a la Valeria Olalla als 600m infantil femení amb el temps de 1:46.00.

4CB6E638-AB08-45A9-BC9D-AA4FAA637977

2n al llançament de pes infantil masculí del Martí ArdévolCanals amb 8.68m.

8824CAA3-5E7F-4ECD-9C4B-195C63DF04DF

2n en alçada infantil masculí de l’ Aketza Sumell Garcia amb la marca d’1.50m. el mateix Aketza va quedar 5è a la prova de Salt de llargada amb 4.42m.

EC00560F-AEAC-4C70-96F6-B1FE0113911D

3a la Martina Capel Gallego al salt de llardada aleví femení amb 3.55m.

CE7469F7-0D7D-4FBD-8CFF-F20556DE945C

3r als 2000mll infantil de l’Adrián Macías Fernández.

3a posició al 4×200 infantil femení de l’Alba Rodríguez Santos, Valeria Olalla Gallego, Marta Tomey Jiménez i la Paula Haba Martínez amb un temps d’ 1:58.04.

DFC766B2-5F48-490D-A7A9-882E64BEAA8B

3r el Jordi Serra Embuena als 600mll infantil amb un registre de 1:47.17

4a la Noa Macías Fernádez al salt de llargada benjamí femení amb un salt de 2.78m i a la mateixa prova la NoelaValera Huachaca va quedar 8a amb un salt de 2.60m

4t l’ Ivan García Román als 60mll infantil masculí amb 8.51

5a posició al 4×200 aleví masculí del Francisco Aguilera Escofet, Juan García Tobi, Guillem Megías Fornell i l’ Ivan Molina Espina

5a als 400mll benjamí la Noela Valera Huachaca amb un temps d’1:21.00

8è el Ferran Megías Fornell als 400mll benjamí masculí.

9è el Pau Segovia Velasco als 2000mll infantil masculí

10è als 1000mll aleví masculí l’ Ivan Molina Espina.

FELICITATS A TOTS ELS JOVES!