GRAN CEL.LEBRACIÓ ATLÈTICA PER LA XXV CURSA DE SANT MUÇ 2013

CU396D~1

Gran matinal d’altletisme la que es va disputar el pasat diumenge día 13 d’octubre. La XXV Cursa de Sant Muç es va disputar sota una agradable matinada i amb un total de quasi 500 participants en categoría adults i mes de 400 nens a les curses infantils.

Sota 10 quilòmetres que arribaven fins a la Ermita de Sant Muç i es tornava cap a la Rambla del ferrocarril, els guanyadors en categoría masculina va ser  Just Sociats del New Balance amb un temps de 33’ 31’’ i en categoría femenina la Marta Robert Vila del Mapaxe.

Pel que respecte als atletes de la Unió Atlètica Rubí destaquem el meritori quart lloc de l’Oriol Argudo amb un temps de 36’ 41”” i la novena posició de Gregorio Ayuso amb 37’ 47””.

Els atletes van agrair la gran atenció que van rebre de l’organització oferint multitut de productes dels patrocinadors així com serveis de massatge, guadaroba i dutxes que estàven ben aprop de la sortida i final de la cursa.

Fotos de la cursa:

https://plus.google.com/photos/101539279658171597194/albums/5934623909948718641

https://plus.google.com/photos/101539279658171597194/albums/5934606117457429873

https://plus.google.com//101539279658171597194/albums/5934599693599606449

https://plus.google.com/photos/101539279658171597194/albums/5935743812696781009

https://plus.google.com/photos/101539279658171597194/albums/5935747901486667473

Detallem els classificats de la Unió Atlètica Rubí:

Pos Nom Cognoms T. Oficial T. Real Cat

4

Oriol Argudo Camps

0:36:41

0:36:41

M2

9

Gregorio Ayuso Navarro

0:37:47

0:37:47

M3

18

Eduard Morales Romero

0:39:35

0:39:35

M1

22

Antonio Saavedra Martín

0:39:51

0:39:51

M4

30

Ignasi Melo Valls

0:40:47

0:40:47

M5

82

Toni Tienda Martinez

0:44:42

0:44:41

M3

109

Pedro De Dios Gomez

0:45:28

0:45:23

M3

117

Nuria Segura Coca

0:45:40

0:45:40

F3

163

Carlos Pardos Marin

0:47:43

0:47:40

M3

182

Fernando Feijóo Lorza

0:48:56

0:48:43

M2

190

Angel Navajon Morales

0:49:06

0:49:03

M4

266

Maria Jesus Carrillo Ruiz

0:52:25

0:52:24

F4

283

Victor Rodriguez Benavente

0:52:53

0:52:53

M2

299

Ignasi Hidalgo Gomez

0:53:51

0:53:34

M3

300

Xavier Blanch Mercader

0:53:55

0:53:45

M3

329

Jose Varon

0:55:33

0:55:27

M4

341

Lorenzo Blanco Escudero

0:56:30

0:56:30

M6

367

Isabel Pinheiro Gonçalves

0:57:59

0:57:56

F5

412

Concepcion Gil

1:03:37

1:03:35

F6

420

Raquel Velarde González

1:05:07

1:04:50

F1

424

Rosana Macedo Martins

1:05:48

1:05:34

F4

 

 

La Clínica TECNO PEU col·labora amb la cursa de Sant Muç

La Clínica vallesana Tecno Peu col·laborarà amb els organtizadors de la cursa de Sant Muç oferint estudis biomecànics als seus participants.

Tecno Peu ja col·labora amb una entitat de Rubí, concretament amb la UAR (Unió Atlètica Rubí), a qui ha concedit tres beques de seguiment per a 3 joves atletes.

La clínica Tecno Peu veu en la cursa de Sant Muç una oportunitat per seguir ajudant als atletes de la ciutat amb dos clars objectius, evitar lesions i millorar el rendiment esportiu.

Més informació: www.clinicapodologica.net

Telf. 935 808 626
Carrer Torrent 20, 08290,
Cerdanyola del Vallès

IMG_6220

Gran matinal d’atletisme celebrada a Barcelona amb motiu de la Cursa de la Mercè. Sota un dia amb estones de pluja, 17.000 corredors van participar en aquesta prova de 10 Km, els guanyadors en categoria masculina van ser Carlos Castillejo amb un temps de 30 ’42” i en categoria femenina, Hasna Bahom amb un temps de 36′ 46 ”.

La Uar va participar amb 21 atletes que van demostrar un bon inici de temporada, baixant fins i tot de 40 minuts.
Us detallem la classificació dels nostres atletes:

Pos Nom Cognoms Club T. Oficial T. Real Punts Cat
108 Oriol Argudo Camps UAR 0:37:13 0:37:13 M
115 Gregorio Ayuso Navarro UAR RUBI 0:37:17 0:37:17 86.12 M
314 Ricard Valenzuela Cruz U.A.RUBI 0:39:22 0:39:17 81.75 M
357 Toni Navas Montero U.A.RUBI 0:39:39 0:39:36 81.08 M
512 Jordi Porrera Villamarin U A RUBI 0:40:41 0:40:37 79.05 M
520 Ferran Merino Sardañès U.A.RUBI 0:40:44 0:40:40 M
549 Jose Manuel Santamaria Rodríguez U.A. RUBÍ 0:42:25 0:40:48 M
667 Luis Enrique Ramos Ferreras UNIÓ ATLÈTICA RUBÍ 0:41:48 0:41:29 77.39 M
809 Miquel Merino Gimenez U.A.RUBI 0:42:13 0:42:10 76.13 M
880 Toni Tienda Martinez U.A.RUBI 0:42:33 0:42:28 75.60 M
948 Jose Pinheiro Gonçalves UNIÓ ATLÈTICA RUBÍ 0:42:49 0:42:44 75.14 M
1850 Javier Buill Vilches U.A.RUBÍ 0:46:58 0:45:21 M
1780 Pilar Marcos Pascua U.A.RUBI 0:45:32 0:45:11 81.35 F
1850 Javier Buill Vilches U.A.RUBÍ 0:46:58 0:45:21 M
1944 Iván Donaire Valdivia U. A. RUBI 0:47:40 0:45:36 M
2490 Carlos Pardos Marin U.A.RUBI 0:46:57 0:46:52 68.51 M
5528 Maria Jesus Carrillo Ruiz UNION ATLETICA RUBI 0:56:53 0:52:18 F
8704 Isabel Pinheiro Gonçalves UNIÓ ATLÈTICA RUBÍ 1:02:06 0:58:03 63.32 F
9494 Santiago Arencibia Chicano UNIÓ ATLÈTICA RUBÍ 1:02:28 0:59:44 53.75 M
10884 Concepcion Gil Acebedo UAR 1:08:31 1:03:54 57.52 F
10902 Jorge Revenaque Martinez U. A. RUBI 1:14:47 1:03:58 50.19 M
12293 Esther Peiroten Pinheiro UNIÓ ATLÈTICA RUBÍ 1:15:29 1:11:25 F