Archivo del Autor: H Gerewu

triangular a sant cugat

Diumenge 24 es va disputar la primera jornada del Triangular atlètic a Sant Cugat. És el segon any que som col·laboradors i organitzadors d’aquestes jornades.

Als 60 metres llisos sub8 Luca Sanchez queda 4t en la primera sèrie amb 13.0, Marc Juves queda 6é en la segona sèrie amb 12.5, la tercera la guanya Nil Felez amb 11.4, Eric Molina 3r amb 11.8, Eloy Toribio 3r amb 12.4, Eloi Nadal 4t amb 12.6, Biel Gallego 6é amb 16.1 i Eloy Lorenzo 7é amb 18.3. Les femenines, guanya Erika Aguilera la 3a sèrie amb 11.2, Rania Aichi 2na amb 11.5, Lucia Mangas 3a amb 11.8 i Laia Cid 5ena amb 20.5.

Als 60 metres llisos sub10, David Colchon guanya la primera sèrie amb 9.5, en la segona sèrie Adam Daafi queda 4t amb 10.5, en la tercera Andres Aguilera queda 3é amb 10.4, Mauro Serrano 4t amb 10.6 i Arnau Ruiz 6é amb 11.2. Les femenines, en la primera seria guanya Noelia Valera amb 93, Iris Perez 4ta amb 10.1 i Noa Macias 5ena amb 10.6, la segona sèrie la guanya Noa Perez amb 10.2 i Ana Chia 2na amb 10.4, en la tercera Sara Perez 6ena amb 11.7.

Als 60 metres llisos sub12, en la primera sèrie Juan Garcia va quedar 4t amb 9.0 i Axel Fernàndez 5é amb 9.1. En la segona Francisco Aguilera va quedar 2n amb 9.2. En la quarta sèrie Luca Rivera va quedar 5é amb 10.0. Les femenines, Martina Capel queda 2na de la primera sèrie amb 8.7, Meritxell Llort 3a amb 9.0 i Mar Jimenez 5ena amb 9.5, en la segona sèrie Erin Marti queda 2na amb 9.2 i Alba Sanjust 6ena amb 10.1. En la tercera sèrie Emma Dublino 2na amb 10.0, Aina Carmona 3a amb 10.3 i Paula Gombau 6ena amb 11.2. En la cinquena Edurne Perez 3a amb 10.1.

Als 60 metres llisos sub14 Pau Seovia queda 5é en la primer sèrie amb 8.9, en la segona sèrie Ferran Soler queda 2n amb 7.7, en la tercera Ivan Garcia queda primer amb 7.9 i Ibai Calado 3r amb 8.8, en la quarta sèrie Jordi Serra guanya amb 8.2 i Manuel Dominguez queda 4t amb 9.0. Les femenines, Alba Rodriguez guanya la primera sèrie amb 8.0 i Erika Garcia 2na amb 9.2, en la segona Marta Tomey 3a amb 8.8 i Gemma Velazquez 6ena amb 11.0, en la tercera Paula Haba 4ta amb 9.1.

Als 600 metres llisos sub8 Nil Felez va quedar 4t amb 2:45.0, Eloi Nadal 8é amb 2:52.5, Eloy Toribio 11é amb 3:10.8, Luca Sanchez 14é amb 3:31.6, Eric Molina 15é amb 3:33.8, Biel Gallego 16é amb 3:34.7, Marc Juves 17é amb 3:35.7 i Eloy Lorenzo 18é amb 3:40.2. En categoria femenina, Lucia Mangas queda 6ena amb 2.52.6 i Laia Cid 12ena amb 4.33.8.

Als 600 metres llisos sub10 en la primera sèrie David Colchon va quedar 7é amb 2:20.9, Andres Aguilera 8é amb 2:21.3, Adam Daafi 9é amb 2:21.5 i Mauro Serrano 11é amb 2:21.7. En la segona sèrie Arnau Ruiz va quedar 8é amb 2:34.6. Les femenines, Nerea Cortada queda 9ena amb 2.33.9 i Sara Perez 13na amb 2.49.9.

Als 600 metres llisos sub12 Ivan Molina queda 2n en la primera sèrie amb 2:00.3, Luca Rivera 3r amb 2:08.5 i Didac Vila 7é amb 2:21.2. Les femenines, Martina Capel queda 3a de la primera sèrie amb 1.57.4, Meritxell Llort 5ena mb 2.04.5, Eric Martin 8na amb 2.12.3, Emma Dublino 9ena amb 2.18.4, Aina Carmona 10na amb 2.19.0, Mar Jimenez 11na amb 2.20.8 i Alba Sanjust 12na amb 2.22.6.

Als 600 mll sub14 Jordi Serra va quedar 2n en la primera sèrie amb 1:48.7 i Alex Rius 4t amb 1:56.8.

El salt d’alçada sub 12 el va Guanyar Juan Garcia amb 1.28, Francisco Aguilera va quedar 6é amb 1.10, Didac Vila i Luca Rivera empatats en 10ena posició amb 1.00. En femenines Martina Capel queda 2na amb 1.20.

En la categoria sub14 Aketza Sumell va realitzar la marca mínima per poder participar al Campionat d’Espanya amb un salt de 1.78 classificant-se en primera posició, Ivan Garcia va quedar 4t amb 1.35 i Alex Rius 7é amb 1.25. En femenines, Paula Haba queda 5na amb 1.10.

En salt de llargada sub8 guanya Nil Felez amb 2.29, Luca Sanchez 3r amb 2.06, Eric Molina 4t amb 2.05, Biel Gallego 11é amb 1.76, Eloy Toribio 13é amb 1.72, Eloi Nadal 14é amb 1.66, Marc Jueves 18é amb 1.35 i el mes petit Eloy Lorenzo 19é amb 0.60. En la categoria femenina Lucia Mangas queda 8na amb 1.85 i la mes petita de totes, Laia Cid, 13na amb 0.37.

En salt de llargada sub10 Adam Daafi va guanyar amb 3.33, Andres Aguilera 7é amb 2.84, David Colchon 8é amb 2.82, Mauro Serrano 11é amb 2.67 i Arnau Ruiz 17é amb 2.41. En femenina, guanya Noelina Valera amb 3.00, Aina Ruiz 3ª amb 2.81, Iris Perez 4ta amb 2.80, Noa Macias 8na amb 2.67, Noa Perez 10na amb 2.51, Emma Garcia 11na amb 2.45, Ana Chia 12ena amb 2.38 i Nerea Cortada 13na amb 2.29.

En el salt de llargada sub14 de l’any 2007, tant masculins com femenins, Ivan Garcia va quedar 2n amb 4.40 i Manuel Dominguez 5é amb 4.12, Paula Haba 8ena amb 3.98 i Erika Arcia 11ena amb 3.55.

En el salt de llargada sub14 de l’any 2008, tant masculins com femenins, Ferran Soler queda 3r amb 4.81, Alba Rodriguez 10na amb 4.22 i Marta Tomey 13na amb 3.90.

Cros de Castellar i Marxa a Manresa

Diumenge 24 la UAR va tenir diferents cites:

El 42è Cros Vila de Castellar –Memorial Pere Hernández, a Castellar del Vallès, organitzat pel CA Castellar al Parc de Colobres i les pistes d’Atletisme de Castellar del Vallès.

En la categoria sub12 masculí Xavi Borrella va córrer una distància de 2070 metres i va quedar 4t amb 7’54.30

Adrián Macias va guanyar en la categoria sub14 masculí corrent 2810 metres amb 9’25.2.

En la Categoria sub14 femení, Valeria Olalla va córrer una distància de 2070 metres i va quedar 5ena amb un registre de 7’43.02

Pel que fa en la categoria sub16 masculí, van córrer una distància de 4180metres. Van participar Wail Afallad i Alexandre Valls que van quedar en 7ena i 8ena posició, respectivament, amb uns temps de 15’20.11 i 15’28.27.

Judith Borrella va participar en la categoria sub18 femení, va córrer una distància de 3290 metres i va realitzar un registre de 14’00.64 quedant en 6ena posició.

Un altre festival va ser el Gran Premi de Marxa Ciutat de Manresa – 13è Memorial Enric Villaplana, organitzat pel Club Atlètic Manresa al circuit del Passeig Pere III de Manresa. En una esplèndida matinal atlètica al circuit del Passeig Pere III de Manresa.

Van participar-hi les germanes Tejero. Maria, que es la petita va marxar els 2km en ruta en 12.48 i va quedar en una 12ena posició. Lucia, de la categoria sub16 també va quedar en 12ena posició, i va realitzar els 3km marxa en ruta en 17.47.

Anotación 2019-11-27 124204

CONVOCAT AMB LA FCA

Aketza Sumell Garcia ha estat convocat pel sector de salt d’alçada de la Federació Catalana d’Atletisme. Participarà a la concentració que es realitzarà al CAR de Sant Cugat el dissabte 30 de novembre. Esperem que gaudeixi d’aquesta oportunitat i que li puguem donar l’enhorabona molts cops més.

Combinada a Gava

Dissabte 23, les noies sub 16 van anar a Gava a realitzar una combinada.

Violeta Vilches va quedar 5ena, Ona Gomau 13ena, Ainhoa Cordero 19ena i Claudia Luengo 21ena.

Les marques que van realitzar van ser les següents:

  60 m.t alçada pes llargada 600 mll PUNTS
Violeta 11.18 1.30 7.23 4.64 1.56.73 2305
Ona 10.77 1.15 7.38 4.17 2.04.84 2026
Ainhoa 11.94 1.24 5.19 3.51 2.16.79 1526
Claudia 12.57 SM 6.00 3.72 2.25.18 1114

Medalles i bons resultats al Campionat de Catalunya de Tardor

El passat dissabte 16 de novembre es va celebrar la Jornada Final del Campionat de Catalunya de Tardor a l’Estadi Municipal del Congost de Manresa.

En aquesta Jornada hi van participar els vuit atletes millor classificats de cada prova de les quatre Jornades Classificatòries, dos d’aquestes jornades es van disputar a la pista de Can Roses.

En la classificació d’ambos sexes la UAR va quedar 4ta!! En la classificació masculina van quedar 3rs i en la femenina 7enes.

En la categoria sub10 van haver-hi aquests resultats:

Als 60mll Noelia Valera que va quedar 5ena amb 9.86. Noelia també va participar en salt d’alçada on va guanyar per empat amb 1.09 i es va endur la medalla d’or.

Als 1000mll Adrian Rueda va quedar 5e amb 4:03.26, just darrera seu va entrar Andres Aguilera realitzant una marca de 4:04-89 i en 8ena posició va quedar Adam Daafi amb 4:30.16.

En salt de llargada Aran Valdivieso es va endur la plata amb 3.37. També va saltar Adam Daafi, que es va quedar a les portes de la medalla amb una 4ta posició amb 3.14. En la part femenina va saltar Iris Perez que es va endur la medalla d’or amb 3.19.

En llançament de pilota David Colchon va quedar 5e amb 12.45 i Anna Chia 5ena amb 14.28.

benjam

Pel que fa a la categoria sub12…

Als 60mll Juan Garcia es va endur la medalla argent amb una marca de 9.28, Axel  Fernandez es va quedar a les portes de les medalles amb una 4ta amb 9.50. En a categoria femenina Martina Capel va quedar 7ena amb 9.22.

Als 2000mll Ivan Molina va quedar 4t amb una marca de 7:21.44 i Xavi Borrella 7e amb 8:15.39. El Xavi també va córrer els 60m tanques on va quedar 8é amb 11.71.

En salt d’alçada, l’Ivan Molina va quedar 5e amb 1.06.

En salt de llargada Juan Garcia es va endur la primera medalla, es a dir, l’or amb 4.07, Didac Vila va quedar 5e amb 3.40m. En la categoria femenina Martina Capel va quedar 5ena amb 4.01.

En el llançament de pes, Didac Vila va quedar 6é amb una marca de 7.69 i en llançament de pilota Erin Martin va quedar 6ena amb 22.24 i Emma Dublino 8ena amb 17.63.

Pel que fa als 2000m marxa, Maria Tejero va quedar 4ta amb 13:05.08.

juan

En la categoria sub14…

Als 80 mll Ferran Soler va quedar campió amb 10.34 i Alba Rodriguez subcampiona amb 10.79.

Als 150 mll Ivan Garcia va ser subcampió, emportant-se la plata amb 19.59 i Jordi Serra 6e amb 22.09.

Als 1000 mll Adrian Macias es va endur la medala de plata amb 3:00.14, Jordi Serra s va quedar a les portes de la medalla amb una 4ta amb 3:12.61.

Aketza Sumell es va endur la medalla d’or als 80m tanques amb un registre de 13.77 i també es va endur l’or en la prova dels 220m tanques amb una marca de 31.85.

En dalt de llargada masculina vam tenir doble medalla, Ivan Garcia l’or amb 5.17 i Ferran Soler el bronze amb 4.83. En la categoria femenina Paula Haba va quedar 7ena amb 4.15.

Marti Ardevol va participar en el llançament de pes, quedant en una 6a posició amb 9.33 i 4t en Martell amb 28.64.

I Estefany Ba va quedar primera, emportant-se la medalla d’or en llançament de pes amb un registre de 12.31.

ivan i ferran

Finalment, la categoria sub16…

Als 300mll Hugo Garcia va quedar 6e amb 41.20 i Jan Vila, just darrera seu amb 42.47.

Als 1000mll Wail Afallad va quedar 7é amb 3:06.00. Wail també va participar en salt d’alçada, on va quedar 6é amb una marca de 1.34m.

Als 300m tanques femenins la Violeta Vilches va guanyar la medalla de bronze amb 50.49 i Ona Gombau es va quedar a les portes de les medalles amb 51.81.

En salt de llargada Claudia Luengo va quedar 7ena amb una marca de 3.70.

En llançament de pes Lucia Velazquez va quedar 5ena amb una marca de 6.59m i en llançament de javelina Ona Gombau es va endur la medalla de bronze amb una 3era posició, realitzant una marca de 22.05.

Finalment en els 3000m marxa, Lucia Tejero es va endur la medalla de plata amb 17:45.05.

alb

Vam tenir una gran pluja de medalles, enhorabona a tots per participar-hi!!

Fotos del Miquel Merino: https://www.flickr.com/photos/140386006@N02/albums/72157711837294468