Archivo del Autor: H Gerewu

Combinada a Gava

Dissabte 23, les noies sub 16 van anar a Gava a realitzar una combinada.

Violeta Vilches va quedar 5ena, Ona Gomau 13ena, Ainhoa Cordero 19ena i Claudia Luengo 21ena.

Les marques que van realitzar van ser les següents:

  60 m.t alçada pes llargada 600 mll PUNTS
Violeta 11.18 1.30 7.23 4.64 1.56.73 2305
Ona 10.77 1.15 7.38 4.17 2.04.84 2026
Ainhoa 11.94 1.24 5.19 3.51 2.16.79 1526
Claudia 12.57 SM 6.00 3.72 2.25.18 1114

Medalles i bons resultats al Campionat de Catalunya de Tardor

El passat dissabte 16 de novembre es va celebrar la Jornada Final del Campionat de Catalunya de Tardor a l’Estadi Municipal del Congost de Manresa.

En aquesta Jornada hi van participar els vuit atletes millor classificats de cada prova de les quatre Jornades Classificatòries, dos d’aquestes jornades es van disputar a la pista de Can Roses.

En la classificació d’ambos sexes la UAR va quedar 4ta!! En la classificació masculina van quedar 3rs i en la femenina 7enes.

En la categoria sub10 van haver-hi aquests resultats:

Als 60mll Noelia Valera que va quedar 5ena amb 9.86. Noelia també va participar en salt d’alçada on va guanyar per empat amb 1.09 i es va endur la medalla d’or.

Als 1000mll Adrian Rueda va quedar 5e amb 4:03.26, just darrera seu va entrar Andres Aguilera realitzant una marca de 4:04-89 i en 8ena posició va quedar Adam Daafi amb 4:30.16.

En salt de llargada Aran Valdivieso es va endur la plata amb 3.37. També va saltar Adam Daafi, que es va quedar a les portes de la medalla amb una 4ta posició amb 3.14. En la part femenina va saltar Iris Perez que es va endur la medalla d’or amb 3.19.

En llançament de pilota David Colchon va quedar 5e amb 12.45 i Anna Chia 5ena amb 14.28.

benjam

Pel que fa a la categoria sub12…

Als 60mll Juan Garcia es va endur la medalla argent amb una marca de 9.28, Axel  Fernandez es va quedar a les portes de les medalles amb una 4ta amb 9.50. En a categoria femenina Martina Capel va quedar 7ena amb 9.22.

Als 2000mll Ivan Molina va quedar 4t amb una marca de 7:21.44 i Xavi Borrella 7e amb 8:15.39. El Xavi també va córrer els 60m tanques on va quedar 8é amb 11.71.

En salt d’alçada, l’Ivan Molina va quedar 5e amb 1.06.

En salt de llargada Juan Garcia es va endur la primera medalla, es a dir, l’or amb 4.07, Didac Vila va quedar 5e amb 3.40m. En la categoria femenina Martina Capel va quedar 5ena amb 4.01.

En el llançament de pes, Didac Vila va quedar 6é amb una marca de 7.69 i en llançament de pilota Erin Martin va quedar 6ena amb 22.24 i Emma Dublino 8ena amb 17.63.

Pel que fa als 2000m marxa, Maria Tejero va quedar 4ta amb 13:05.08.

juan

En la categoria sub14…

Als 80 mll Ferran Soler va quedar campió amb 10.34 i Alba Rodriguez subcampiona amb 10.79.

Als 150 mll Ivan Garcia va ser subcampió, emportant-se la plata amb 19.59 i Jordi Serra 6e amb 22.09.

Als 1000 mll Adrian Macias es va endur la medala de plata amb 3:00.14, Jordi Serra s va quedar a les portes de la medalla amb una 4ta amb 3:12.61.

Aketza Sumell es va endur la medalla d’or als 80m tanques amb un registre de 13.77 i també es va endur l’or en la prova dels 220m tanques amb una marca de 31.85.

En dalt de llargada masculina vam tenir doble medalla, Ivan Garcia l’or amb 5.17 i Ferran Soler el bronze amb 4.83. En la categoria femenina Paula Haba va quedar 7ena amb 4.15.

Marti Ardevol va participar en el llançament de pes, quedant en una 6a posició amb 9.33 i 4t en Martell amb 28.64.

I Estefany Ba va quedar primera, emportant-se la medalla d’or en llançament de pes amb un registre de 12.31.

ivan i ferran

Finalment, la categoria sub16…

Als 300mll Hugo Garcia va quedar 6e amb 41.20 i Jan Vila, just darrera seu amb 42.47.

Als 1000mll Wail Afallad va quedar 7é amb 3:06.00. Wail també va participar en salt d’alçada, on va quedar 6é amb una marca de 1.34m.

Als 300m tanques femenins la Violeta Vilches va guanyar la medalla de bronze amb 50.49 i Ona Gombau es va quedar a les portes de les medalles amb 51.81.

En salt de llargada Claudia Luengo va quedar 7ena amb una marca de 3.70.

En llançament de pes Lucia Velazquez va quedar 5ena amb una marca de 6.59m i en llançament de javelina Ona Gombau es va endur la medalla de bronze amb una 3era posició, realitzant una marca de 22.05.

Finalment en els 3000m marxa, Lucia Tejero es va endur la medalla de plata amb 17:45.05.

alb

Vam tenir una gran pluja de medalles, enhorabona a tots per participar-hi!!

Fotos del Miquel Merino: https://www.flickr.com/photos/140386006@N02/albums/72157711837294468

GP de Girona i Santa Coloma

El passat diumenge dia 17 els atletes de la UAR van participar en dos crosos.

Els grans, van anar al 22è Cros Ciutat de Girona, organitzat pel Servei Municipal d’Esports i l’Ajuntament de Girona. Les curses es van disputar al circuit de les Ribes del Ter que es troba als voltants del Pavelló Municipal d’Esports. Aquest cros és puntuable pel Gran Premi Català de Cros.

Hi van participar atletes de la categoria sub 14 i sub 16.

Valeria Olalla, de la categoria sub14 va córrer una distancia de 1770metres, va acabar 7ena amb un registre d 5’56. Actualment va la 10ena de la classificació general del gran premi català de cros.

Adrián Macias, també de la categoria sub14, va córrer una distància de 2620metres, va quedar 5é amb una marca de 8’36 i actualment esta en la 7ena posició de la classificació general.

Pel que fa  la categoria sub16 hi van participar Alex Valls i Wail Afallad que van córrer una distancia de 3000m, van quedar 46é amb una marca de 10’40 i 50é amb 10’47, respectivament.

En aquests crosos hi ha un gran nivell, on hi van els atletes de Catalunya amb mes nivell. Tenir atletes en aquests crosos en un gran luxe pel club. Enhorabona!!

adrian

valeria

Pel que fa als petits, van participar al 48è Cros Antoni Amorós, pel club Unió Colomenca i l’Ajuntament de la ciutat i es va celebrar en el circuit del Camp d’Atletisme Antonio Amorós amb entrada y sortida a les pistes d’atletisme.

Els atletes de la categoria sub12 van córrer una distància de 1511m tant els masculins, com les femenines.

Pel que fa a la categoria masculina van córrer Ivan Molina va quedar 4t amb una marca de 5:36 i Luca Rivera 13é amb 6:00.

En la femenina Meritxell Llort va quedar 9ena amb 6:23, Alba Sanjust 35ena amb 7:03 i Abril Segovia 43ena amb 7:11.

En la categoria sub10 hi va participar Arnau Ruiz, que va córrer una distància de 1031m, va quedar 40é amb una registre de 4:43.

Pel que fa als mes petits de la casa, els de la categoria sub8 van córrer una distància de 496 metres. Aquests van ser Eloy Lorenzo, Lucia Mangas i Biel Gallego.

CONVOCAT AMB LA FCA

Pol Cordero ha estat convocat pel sector de salts de la Federació Catalana d’Atletisme. Participarà a la concentració que es realitzarà al CAR de Sant Cugat el dissabte 9 novembre. Esperem que gaudeixi d’aquesta oportunitat i que li puguem donar l’enhorabona molts cops més.

Cros Ciutat de Mollerussa

El passat diumenge es van disputar dos festivals atlètics corresponents al calendari català de cros, la UAR va participar en un d’ells, al 42è Cros Ciutat de Mollerussa – Memorial Josep Ignasi Culleré, organitzat per l’Associació Atlètica Xafatolls amb la col·laboració de l’Ajuntament de Mollerussa.

Hi van anar integrants del grup de fons, que comenten que hi havia una forta ventada.

Adrián Macias, de la categora sub14 masculí, va correr 2.000 metres i va quedar 7é amb una marca de 8:04. En la categoría sub14 femení va correr Valera Olalla, que va quedar 11ena amb una marca de 6:38 en una distàmcoa de 1.500 metres.

Alex Valls i Wail Afallad van correr 3.500 metres de la categoría sub16, va reañotzar la mateixa marca (14:09) i van quedar en 46ena i 47ena posición, respectivament.

Captura