Archivo de la categoría: Noticias

Un altre cap de setmana amb èxits

  • 4a jornada del Trofeu promoció Sabadell a pista coberta.

Cal destacar els atletes de la categoria:

SUB 12

Als 60 metres llisos masculí,  en la tercera sèrie Aran Valdivieso va quedar 4t amb 9.81, en la quarta sèrie Adrian Rueda, va quedar 7é amb 10.90, en la cinquena sèrie David Colchón va quedar 3r amb 9.81. En la setena sèrie Dídac Vila, va quedar 2n amb 9.75 i Adam Daafi va quedar 5é amb 10.06. Als Femenins, en la primera sèrie Alba Sant Just, va quedar 1r amb 9.71,  en la cinquena sèrie Iris Pérez va quedar 5a amb 10.01, en la sisena sèrie Mar Jiménez va quedar 1a amb 9.50 i Ana Chia va quedar 5a amb 10.72, en la setena sèrie Noelia Valera va quedar 1a amb 9.55 i en la vuitena sèrie Lidia Martínez va quedar 1r amb 9.78 i Noa Pérez va quedar 4a amb 10.70.

Als 60 metres tanques masculí, en la segona sèrie, David Colchón va quedar 8é amb 12.48, en la tercera sèrie Adrián Rueda va quedar 7é amb 12.96 i en la quarta sèrie, Xavi Borrella, va quedar 3r amb 11.31. Als femenins, en la primera sèrie, Noa Macias va quedar 4a amb 12.47, en la quarta sèrie Ana Chia va quedar 4a amb 12.71 a la cinquena sèrie Mar Jiménez va quedar 2a amb 11.44, a la sisena sèrie Iris, Pérez va quedar 7a amb 13.27, a la setena sèrie, Paula Gombau va quedar 6a amb 13.25  a la vuitena sèrie, Emma Dublino va quedar 4a amb 12.29.

Al llançament de pes masculí, Dídac Vila va quedar en primera posició amb 7.85 metres. Als femenins, Abril Segovia va quedar 2a amb 5.55, Emma Dublino, va quedar  7a amb 4.79, Paula Gombau va quedar 8a amb 4.78, Alba Sant Just va quedar 11a amb 4.34 i Noa Pérez va quedar 14a amb 3.58.

En Salt d’alçada masculí, Ivan Molina va quedar 8é amb 1.15 metres. Als femenins, Noelia Valera va quedar 10a amb un salt d’1.05 metres.

En els relleus 4×200 masculí, l’equip A format per Francisco Aguilera, Xavi Borrella, Ivan Molina i Pedro Takatsu va quedar 2n amb 2:13.64. El grup B format per Adam Daafi, David Colchon, Aran Valdivieso i Dídac Vila van quedar 3r amb 2:19.49. Al femení, l’equip A format per Emma Dublino, Mar Jiménez, Iris Pérez i Abril Segovia v quedar 4rt amb 2:24.19 i l’equip B format per Paula Gombau, Lídia Martínez, Noa Pérez i Alba Sanjust va quedar 4rt amb 2:27.69

A la categoria sub 14

En els 60 metres llisos masculí, en la segona sèrie, Ivan Garcia va quedar 1r amb 8.42, en la tercera sèrie Juan Garcia va quedar 4t amb 9.39 i en la quarta sèrie Manuel Domínguez va quedar 1r amb 8.58. Als femení en la primera sèrie Martina Capel va quedar 4a amb 9.37 i Edurne Pérez 8a amb 10.25.

Als 1.000 metres llisos masculí Jordi Serra va quedar 3r amb 3:17.38 i als femenins, Martina Capel va quedar 10a amb 3:40.30

Al triple salt masculí, Juan Garcia va quedar 15é amb un salt de 8.58 metres

  • En el control de llançaments d’hivern que es va celebrar a Sabadell cal destacar l’actuació de Juan Antonio Segarra que va quedar 3r en llançament de disc amb 30.73, 1r en javelina amb 40.75, 2n en martell amb 35.40 i 2n en martell pesat amb 11.87.
  • El diumenge 26 de gener la categoria sub16 va participar en la 4a jornada de Pista Coberta Sabadell. Cal destacar els atletes en :

Als 60 metres llisos masculí, en la segona sèrie, Marc López va quedar 3r amb 7.74 i Hugo Garcia, va quedar 6é amb 7.89,en la quarta sèrie Ferran Soler, va quedar 5é amb 7.99, en la novena sèrie Ramón Bordes, va quedar 5é amb 8.79, en la tretzena sèrie Sergi Blanes, va quedar  6é amb 9.85

Als 300 metres llisos masculí, en la segona sèrie Hugo García va quedar 5é amb una marca 40.54, en la vuitena sèrie Sergi Blanes va quedar 6é amb 50.81 i en la tretzena sèrie Adrián Macias va quedar 2n amb 44.67.  Al femení, en la tercera sèrie, Violeta Vilches va quedar 2n amb 45.15, en la setena sèrie Ona Gombau va quedar 3r amb 46.49, en la setzena sèrie Ainhoa Cordero va quedar 3r amb 50.86, en la dinovena sèrie Claudia Luengo va quedar 5a amb 54.05 i en la vint-i-unena sèrie Lucía Velázquez va quedar 5a amb 56.02.

Als 600 mestres masculí, en la primera sèrie Marc Lopez va quedar 1r amb un temps de 1:29.20 aconseguint així mínima pel campionat d’Espanya de pista coberta que es celebraran el pròxims dies 21 i 22 de març a Madrid. I en la tercera sèrie, Pau Segovia va quedar 5é amb 1:54.20.

Als 1.000 metres masculí  en la segona sèrie, Adrián Macias va que 3r amb un temps de 2:59.97.

Al salt d’alçada masculí Aketza Sumell va quedar primer amb un salt de 1.77 metres.

Als 60 metres tanques femení en la segona sèrie Violeta Vilches va quedar 4a amb 10.29.

Al triple salt masculí, Pol Cordero va quedar 5é amb un salt de 11.96 metres,  al femení, Violeta Vilches va quedar 3 amb 9.93 i Ona Gombau 5a amb un salt de  9.74 metres.

Al llançament de Pes femení, Stefany Ba, va quedar 1r amb un llançament de 10,64metres.

  • 3r jornada del critèrium del llançaments d’hivern a Sarrahima, Hugo Garcia, va fer llançament de disc amb una marca de 38.66 metres. És la tercera vegada consecutiva que Hugo García millora la seva marca personal.
  • Al 5é Gran  premi de Marxa al Vendrell, el nostre atleta veterà Ignasi Melo, va quedar 1r amb  un temps de 26:07. Lucía Tejero va quedar 10a en els 10km marxa amb un temps de 1:03:00.  i Maria Tejero va quedar 9a amb 19:10.

Cap de setmana amb bons resultats

La Unió atlètica Rubí ha tingut un cap de setmana amb bons resultats.

Dissabte 18 de gener vam tenir diferents activitats:

  • Els atletes de la categoria Sub16 masculina van participar al Campionat de Catalunya de Clubs en pista coberta a Sabadell i van quedar en 7a posició  amb una marca de 80 punts.

Als 60 metres llisos, en la primera sèrie, Jan Vila va quedar 3r amb 8.10.

Als 60 metres tanques, en la segona sèrie, Pol Cordero va quedar 2n amb 9.97.

Als 300 metres llisos, en la segona sèrie, Hugo Garcia va quedar  3r amb 40.88.

Als 600 metres llisos, en la segona sèrie, Marc López va quedar 1r amb 1:30.65.

Als 1.000 metres llisos, Adrián Macias va quedar 4t amb 2:57.75

Als 3.000 metres llisos, Alex Valls, va quedar 6é amb 10:47.87

Al salt de llargada, Ferran Soler va quedar 7é amb un salt de 4.92 metres.

Al salt d’alçada, Aketza Sumell va quedar 1r amb un salt de 1.63 metres.

Al triple salt, Ibai Calado va quedar 12é amb un salt de 7.52 metres.

Al salt amb perxa, Ramón Bordes va quedar 7é amb un salt de 2.10 metres.

Al llançament de pes, Martí Ardèvol va quedar 6é amb 8.02 metres.

Als 3.000 metres marxa, Pau Segovia malauradament va ser desqualificat. 

Als relleus 4×300metres van participar Marc López, Hugo García, Pol Cordero i Aketza Sumell.

  • La categoria sub14 va participar a la primera jornada de control d’aire lliure a Mataró

Als 1.000 metres llisos femení,  en la segona sèrie, Edurne Pérez, va quedar 19a amb 4:37.00.

Al llançament de javelina, Ivan García va quedar 1r amb 27.62 metres i Jordi Serra va quedar  9é amb 15.73 metres. Els dos van fer millor marca personal.

Al salt de llargada, Ivan García va quedar 1r amb 5.03 millor marca personal. Jordi Serra va quedar 3r amb 4.42 metres i Manuel Dominguez va quedar 4t amb 4.30 metres. Al Femení, Marina Capel va quedar 1a amb 4.17, Erika García va quedar 4a amb 3.53 i Edurne Pérez 18a amb 2.91 metres.

  • Els atletes de Sub18 i sub20 van participar  en la 3a jornada de control en Pista Coberta a Sabadell.

Als 200 metres llisos, en la setena sèrie Marc Malavé va quedar 2n 24.70. En la desena sèrie Pablo Garcia va quedar 2n amb 25.35. En la setzena sèrie Hugo Feijoó va quedar 4t amb 27.56 i Oriol Ardèvol va quedar 5é amb 29.11.

Als 800 metres llisos, en la tercera sèrie Wail Afallad va quedar 5è amb 2:20.78.

Al salt de llargada, Oriol Ardèvol va fer un salt de 5.06 metres i Hugo Feijoó va saltar 4.13 metres.

Cal destacar que tots els atletes van fer millor marca personal.

  • El grup de llançaments van anar al control de promoció a Gavà

En la categoria sub18 masculí, al llançament de disc, Hugo Garcia va quedar 1r i va tornar a fer millor marca personal amb un llançament de 37.70 metres.

En la categoria sub16 femení, al llançament de disc, Stefany Ba va quedar 2n amb 25.80 metres i Lucia Velázquez va queda 8a amb 13.70 metres.

En la categoria sub14, al llançament de pes, Gemma Velázquez va quedar 11a amb 6.28 mestres.

Diumenge 19 va ser la 3r jornada del Trofeu Promoció en pista coberta a Sabadell

En la categoria sub8:

Als 100metres llisos masculí, en la primera sèrie, Eloi Nadal va quedar 4t amb 21.24. Al femení,  en la segona sèrie, Lucía Mangas va quedar 2a amb 19.15.

Als 400 metres llisos masculí, en la primera sèrie Eloi Nadal va quedar 6é amb 1:50.76. Al femení, en la primera sèrie Lucia Mangas va quedar 4a amb 1:41.95.

En la categoria sub10:

Als 60 metres llisos, en la primera sèrie, Arnau Ruiz va quedar 6é amb 11.18, en la tercera sèrie, Oriol Navarro va quedar tercer amb 10.34, en la quarta sèrie Mauro Serrano va quedar 1r amb 10.57, en la sisena sèrie Andrés Aguilera va quedar 1r amb 10.41 i en la onzena sèrie Eric Molina va quedar 7è amb 14.12.

Als 1.000metres llisos, en la primera sèrie Oriol Navarro va quedar 1r amb 3:55.10 i en la tercera sèrie Arnau Ruiz va quedar 4t amb 4:22.99.

Al llançament de pes, Mauro Serrano va quedar 7é amb 5.87, Andrés Aguilera va quedar 9é amb 5.32 i Eric Molina va quedar 18é amb 4.61metres.

En la categoria sub12:

Als 1.000 metres llisos masculí , en la primera sèrie Ivan Molina va quedar 2n amb 3:32.19, en la segona sèrie Luca Rivera va quedar 5é amb 3:48.34, en la tercera sèrie Adam Daafi va quedar 3r 4:00.84, Adrián Rueda va quedar 4t amb 4:03.33 i en quarta sèrie Xavi Borrella va quedar 3r amb 3:50.10. Al femení, en la primera sèrie Emma Dublino va quedar 7a amb 4:20.74 i Emma García va quedar 10a amb 4:58.19, en la segona sèrie Mar Jiménez va quedar 8a amb 4:22.35 i en la tercera sèrie Abril Segovia va quedar 8a amb 4:20.20.

Al salt de llargada, David Colchón va quedar 20é amb 2.98, Adrián Rueda 22é amb 2.91 i Aran Valdivieso  35é amb 2.52 metres. Al femení, Abril Segovia va quedar 1a amb 3.51, Emma García va quedar 10a amb 3.09, Paula Gombau va quedar 17a amb 2.93 i Mar Jiménez 22a amb 2.78 metres.

Categoria sub14:

Als 1.000 metres marxa, Maria Tejero va quedar 6a amb 5:48.08

Gran cap de setmana per la UAR

La Unió atlètica Rubí comença l’any amb força. Diumenge 12  la UAR va tenir diferents cites:

  • El 38è Cros de la Vila de Ripollet en el parc dels Pinetons.

Els resultats més destacats van ser:

En  sub8 femení Lucía Mangas va quedar 3a, va córrer una distància de 700m.

En la categoria sub10 masculí Oriol Navarro va córrer una distància de 1.330m i va quedar en 1a posició.

En la categoria sub12 masculí Ivan Molina va quedar 2n, Luca  Rivera 3r i  Xavi Borrella 4t.

En la categoria sub18 masculina, Wail Afallad va córrer una distància de 5.050m va quedar 4t.

En la categoria Barrufets Eloy Lorenzo i va córrer una distància de 100m.

  • També vam tenir la 3a Jornada de Control en Pista Coberta per a la categoria sub16.

Als 60 metres llisos masculí, en la primera sèrie Hugo Garcia va quedar 8è amb 7.99, en la tercera sèrie Marc López va quedar 1r amb 7.83, en la desena sèrie Adrián Macias va quedar 2n amb 8.86 i en tretzena sèrie Ramón Bordes va quedar 3r amb 8.69 i Sergi Blanes 6è amb 9.91.

Als 60 metres llisos femení, en la primera sèrie Alba Rodríguez va quedar 7a amb 8.38, en la desena sèrie Ainhoa Cordero va quedar 5a amb 9.59, en la onzena sèrie Claudia Luengo va quedar 3a amb 9.59 i en la catorzena sèrie Lucía Velázquez va quedar 8a amb 9.95.

Als 300 metres llisos masculí, en la tercera sèrie Hugo Garcia va quedar 3 amb 40.82, en la quarta sèrie Ramón Bordes va quedar 5è amb 45.61.

Als 300 metres llisos femení, en la tercera sèrie Violeta Vilches va quedar 3a amb 45.75 i en la novena sèrie Ona Gombau va quedar 2a amb 46.19.

Als 600 metres llisos masculí, en la tercera sèrie Pau Segovia va quedar 7è amb 1:53.67.

Als 600 metres llisos femení, en la primera sèrie Valeria Olalla va quedar 8à amb 1:49.32.

Als 3.000 metres llisos masculí, Adrián Macias va quedar 7è amb 10:02.01 i  Àlex Valls 15è amb 10:47.06.

Als 60 metres tanques masculí, en la primera sèrie Pol Cordero va quedar 8è amb 9.80 i en la quarta sèrie Aketza Sumell va quedar 2n amb 10.24.

Als 60 metres tanques femení, en la segona sèrie Violeta Vilches va quedar 4a amb 10.59 i Ona Gombau va quedar 7a amb 11.65.

Al salt de llargada masculí Pol Cordero va quedar 7è dels nascuts al 2005 amb un salt de 5.27m i Aketza Sumell va quedar 3 dels nascuts al 2006 amb una marca de 5.06.

Al salt de llargada femení, Violeta Vilches, va quedar 4 amb un salt de 4.76m, Ona Gombau va quedar 6a amb 4.48m i Claudia Luengo 15a amb un salt de 3.68 metres.

  • En el 28è Gran Premi de Marxa ciutat de Viladecans. Maria Tejero va quedar 18a amb un temps de 20:06 en els 3.000metres marxa.
  • En la primera jornada del Critèrium de Llançaments d’Hivern. Hugo García va fer millor marca personal en llançament de disc amb 34.05metres.

 Cal destacar també que aquest cap de setmana es va celebrar el Campionat de Catalunya sub 20 de proves combinades en pista coberta a Sabadell. La gran actuació de dos exatletes de la UAR. Adrián Navajón va quedar en primera posició, va fer 5.344 punts, batin el rècord dels campionats i rècord de Catalunya sub20 i Gerard Merino va quedar 3r amb 4.790 punts.